Hurdacılık

Hurdacılık
Hurdacılık hande
Bu içerik 212 kez okundu.
Reklam

Hurdacılık

 

Türkiye’de hurda son zamanlarda oldukça gelişen bir iş kolu haline gelmiştir. Geri dönüşüm için yapılan projeler oldukça yetersiz kalmıştır. Ancak hurdacılık sayesinde geri dönüşüm katkısı oldukça fazla olmaktadır. Başta İstanbul olmak üzere birçok bölgede hurdacı olarak çalışan kişiler oldukça fazladır. Bu hurdacılar kâğıt, demir, çelik, bakır, plastik gibi ufak hurdaları toplayarak daha büyük hurdacılara para karşılığı vermektedirler. Hurdalarını değerinde alan yerleri bulmak oldukça zor olsa da kazanç bakımından da hurdacılık yapmak oldukça kazançlıdır.

 

 Baba oğul hurdaci olan ve faaliyetlerini babaogulhurda.com sitesinde gerçekleştiren Babaoğul hurda gibi bazı büyük hurdacı firmaları da işlerini daha da büyük alanlarda gerçekleştirmektedir. Bina yıkımı, çelik sökümü, fabrika yıkımı, arşiv imha gibi hizmetler bunların başlıcalarıdır. Hizmet vermenin yanında doğru ve kaliteli hizmet almak da oldukça önemlidir. Özellikle hurda işinde hurdaları değerinde alan firmaları seçmek oldukça önemlidir.

 

 Hurdacılık mesleği geri dönüşümün bel kemiği olarak düşünülmektedir. Maddi kazancın yanında geri dönüşümü yapılan ürünler sayesinde de doğaya ve ekosisteme çok önemli katkılanı bulunmaktadır. Bu sebeple hurdacılık mesleği oldukça önemlidir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor