Döküm Demir Özellikleri

Döküm Demir Özellikleri
Döküm Demir Özellikleri hande
Bu içerik 261 kez okundu.
Reklam

Döküm Demir Özellikleri

Demir ve Çelik döküm yöntemlerinde sıkça kullanılan iki malzeme olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle yüksek dayanım göstermeleri kolay şekillendirebilir olmaları döküm yöntemlerinde sıkça kullanılmalarına olanak sağlamaktadır. Bu malzemeler otomotiv sanayi başta olmak üzere kimya, ziraat ve tarım, inşaat gibi sektörlerde de sıkça kullanılmaktadırlar. Yüksek mukavemet özelliklerine sahip olmaları bu malzemelerin günlük hayatta birçok sektörde kullanılmalarına olanak sağlar. Sfero Döküm de demirin özel bir adı olarak karşımıza çıkar. Döküm işlemleri büyük potalarda dökümhanelerde gerçekleştirilmektedir. Sfero Döküm malzemeler dairesel, kare veya dikdörtgen kesitlere sahip olabilirler. Bu malzemeler yüksek mukavemet özelliklerine sahip olduklarından birçok sektörde sıkça kullanılmaktadırlar.

Sfero Demir Özellikleri

Bu malzemeler özellikle kolay şekillendirilebilir olmaları, yüksek döküm kabiliyetleri ve mukavemet özellikleri sebebi ile otomotiv başta olmak üzere makine imalat sanayisinde de sıkça kullanılmaktadır. Sahip olduğu mukavemet özellikleri onları değerli kılar. Yüksek mukavemet özellikleri ve düşük maliyetleri sebebi ile makine imalat alanında otomobillerin krank milleri vs. Gibi alanlarda bu malzemelerden faydalanılır.

Sfero Döküm malzemeleri farklı kesit alanlarına sahip olacakları şekillerde sürekli döküm yöntemleri ile de elde edilebilmektedirler. Bu ürünler eritilerek ve yapısında bazı alaşımlar eklenerek güçlendirilebilmektedirler. Alaşımlandırılmış malzemeler diğer normal malzemelere göre daha yüksek mukavemet özellikleri gösterirler. Durum böyle olunca da imalat alanında birçok sektörde tercih sebebi olurular. Askan Makine dökme demir malzemeleri satışından sorumlu bir firmadır. Firma ile iletişime geçebilmek için resmî web sitesi ziyaret edilebilmektedir.

https://www.askanmakina.com.tr/sfero-dokum-fiyat.html

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?