Instagram ve Facebook’ta yeni özellikler

Instagram ve Facebook’ta yeni özellikler
Instagram ve Facebook’ta yeni özellikler hande
Bu içerik 129 kez okundu.
Reklam

Instagram ve Facebook’ta yeni özellikler

Teknoloji bloğu ailesi olarak yapmış olduğumuz araştırmalar sonucu, Meta çatısı altındaki Instagram ve Facebook her geçen gün yeni özellikler kazanıyor. Kısa videolar paylaşmanızı sağlayan hikayeler de bunlardan biri. Kısa sürede popüler hale gelen makaralar, artık kullanıcılara yeni özellikler sunuyor.

 Facebook ve Instagram için tanıtılan Yeni Makaralar özellikleri. Yeniliklerin başında Hikayeler için "Add Your" çıkartması gelecek. Yani bu çıkartmayla bir Hikaye paylaşıldığında, diğer insanlar da aynı konu altında Hikayelerini yayınlayabilecekler.

 Yeni "Kendini Ekle" çıkartması yayınlandığında, başkaları tarafından eklenen parşömenler özel bir sayfada görünecektir. Sayfanın üst kısmında, bu trendi kimin başlattığını görebilirsiniz. Bu özellik, daha fazla takipçi keşfetmenin yanı sıra daha fazla kullanıcı çekmenin bir yolu olarak görülebilir.

 Bu özellik ilk olarak geçtiğimiz sonbaharda Instagram Stories'e sunuldu. Bu çok popüler uygulama, Hikayeler bölümünde çok popüler. Bu nedenle Hikayelere "Kendi ekle" seçeneğini getiren Meta, özellikle Facebook'ta Hikayelerin kullanımını artırmayı hedefliyor.

 Meta ayrıca hayranların favori içerik oluşturucularına destek göstermelerine olanak tanıyan bir Yıldız özelliği geliştiriyor. Daha önce belirli içerik oluşturucularda çalışan bu özellik, artık tüm uygun içerik oluşturucuların kullanımına sunulmuştur.

 Ek olarak, Meta artık tüm kullanıcıların Instagram'dan Facebook'a kolayca Hikayeler göndermesine izin veriyor. Şirket, bu şekilde içerik oluşturucuların her iki sosyal platformda da topluluklar oluşturabileceğini ve her iki ağ üzerinden de para kazanabileceğini iddia ediyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?