En sık görülen kadın hastalıkları

En sık görülen kadın hastalıkları
En sık görülen kadın hastalıkları hande
Bu içerik 114 kez okundu.
Reklam

En sık görülen kadın hastalıkları

Jinekolojik hastalıkların zamanında tedavisi, yaşam kalitenizi artırır ve daha sonraki sorunları önler.

Hastalık, bireyin sağlığını ve yaşam kalitesini doğrudan etkileyen bir durumdur. İnsan sağlığının bozulmasına neden olan çeşitli hastalıklar vardır. Bu hastalıkların bazıları sadece kadınlarda görülür ve kadın doğurganlığı ile ilişkilidir. Bu nedenle bu patolojilere obstetrik ve jinekolojik hastalıklar denir.

Kadınlarda bazı hastalıklar nispeten hafiftir ve tedavisi de son derece basittir. Ancak bazı insanlar için bunun tersi olur ve bu bozuklukların tedavisi uzun bir süreçtir. Hastalığın türü ne olursa olsun kadınlar en kısa zamanda bir kadın doğum uzmanına görünmeli, gerekli tetkikleri yaptırmalı ve hemen tedaviye başlamalıdır. Aksi takdirde hastalığın etkileri kadınlar için daha büyük sorunlara neden olabilir.Yukarıda belirtildiği gibi kadın genital bölgesi ile ilgili durumlar olarak ifade edilebilir. Bu hastalıkların kendilerinin de farklı türleri vardır, başlıca kategorileri şu şekilde sıralanabilir.

Vaginitis – Vulvitis

Dismenore (Ağrılı Adet Görme)

Endometriozis

Miyom

Premenstrüel Sendrom (PMS)

Over Kistleri

Polikistik Over Sendromu

HPV Enfeksiyonu

Başlıca 8 kategoriden oluşan kadın hastalıklarının düzenli kontroller ile tedavi edilmesi ve rahatsızlığın ileri seviyelere ulaşmasını önler.

İzmir kadın doğum uzmanı, kadın hastalıklarının teşhis ve tedavisini yapan ve hamilelik veya doğumla bağlantılı olarak kadınlara tıbbi bakım sağlayan doktorlara verilen profesyonel bir unvandır.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?