Emre Karademir Kimdir?

Emre Karademir Kimdir?
Emre Karademir Kimdir?  hande
Bu içerik 330 kez okundu.
Reklam

Emre Karademir Kimdir?  
1996 yılı İstanbul doğumlu olan sosyal medya yöneticisi Emre Karademir de son yıllarda ününü dijital dünya için çok çalışmaya ve başarısını işin mutfağına borçlu olanlardan biri. İlk ve orta öğrenim döneminde dijital dünyaya başlayan ilgisi ve çalışma azmini aynı şekilde okul hayatında da devam ettirmiş olan Karademir İstanbul’un kendisine her fırsatta ilham verdiğine inanıyor.
Kendisini “değişen ve gelişen teknolojinin getirdiği fırsatları doğru kullanarak dijitalleşen dünyayı değerlendiren girişimci” olarak gören Karademir, internete daha ilkokul çağlarında merak sarmış. Bu merakı besleyen bilgi açlığı ile de daima araştırmayı ve öğrenmeyi kendine amaç edinerek şu anki başarısının bu yetkinlik özelliğine borçlu olduğuna belirtiyor. Değişim ve gelişim kavramlarını hayatının her anında ve alanında uygulayıp bunu risk alarak ve denemekten vazgeçmeyerek profesyonel anlamda iş hayatına yansıtması ile gerçekleştiğini söylüyor. “Gelişimi sadece kendimde değil ekibimdeki her bir çalışma arkadaşımında önem vermesini bekliyorum ve böylece çalışma hayatında birlikte gelişerek ilerliyoruz. Gelişimin getireceği başarı ve kazancın farkında olarak bunu ekip arkadaşlarıma da hatırlatıyorum.” diyerek başarının getirdiği pastayı sadece kendi tüketen bir anlayıştan ziyade bu pastayı dilimlere bölerek ekip işi ile tüm ekibin kazanması anlayışını başarısının sırrı olduğunu vurguluyor.

Dinamik, yaratıcı ve yetkin bir sosyal medya yöneticisi olmasının yanında disiplinli olma özelliğiyle de mevcut hizmet sektöründe kendisini meslektaşlarından ayıran Emre Karademir, dünyaca ünlü birçok firma ile sosyal medya üzerine çalışma yapmış. Emre Karademir ile çalışmaya başlamadan önceki durumları göz önüne alındığında şimdi zirveye oynayan firmalar Karademir’in sosyal medya yöneticiliğindeki meyvelerinin sadece küçük bir kısmı. İnternet ve sosyal medyanın gücünü hafife almayanların ortak özelliği de bu: vizyon sahibi olmak ve hızlı karar/aksiyon almak.


Hayatının büyük bir kısmını bu konu hakkında eğitim veren ünlü okullarda, söyleşi ve etkinliklerde geçirerek dünyadaki gelişimleri her gün takip eden Emre Karademir, yurt dışına açılma konusunda da oldukça istekli. Sosyal medyanın global bir mecra olduğunu bilerek hareket etmesi de bunun en büyük göstergesi. Yurt içi ve yurt dışında birçok ünlü sosyal medya ajansıyla da sürekli fikir alışverişi hâlinde olan Karademir, inovasyonu bir odak noktası olarak görüyor. “Eğer Twitter bir gazete olsaydı, manşetleri değiştirilerek gün içinde 24 kere basılması gerekirdi. Hatta daha fazla!” diyerek de gündemin artık anlık değişkenlere olan bağlılığının ne kadar şiddetli olduğuna da değiniyor ünlü bir gazeteciyle gerçekleşen röportajında. Vaktinin büyük çoğunluğunu sosyal medya üzerindeki olayların değişimlerine ait istatistikleri incelemeye harcadığını da ekliyor sözlerine.

Edindiği bütün bu tecrübeleri bir çatı altında toplayarak Karademir Ajans’ı kurmuş. Karademir Ajans’ın CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Emre Karademir, sosyal medya mecraları ile ilgili tüm süreçleri merkezî bir konumdan dünya standartlarında yönetmeye şimdiden hazır görünüyor. Ayrıca dünyaca ünlü birkaç firma da sosyal medya yönetimi konusunda Ajans’ın kapısını çalmış bile! Firmaların dev bütçeleri ve gizliliğe verdikleri önem nedeniyle de isimlerini öğrenmek şimdilik mümkün değil. Ancak kısa bir süre içerisinde Türkiye merkezli bir sosyal medya ajansının dünyaya açılacağının da müjdesini almış olmak büyük mutluluk.

Bütün bunlar göz önüne alındığında sosyal medya yöneticisi Emre Karademir‘in yakında kendi sosyal medya şirketi ile dünyaya açılma hedefinin gerçekleşmesi an meselesi!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor