CE Belgesi Nedir? Ne İşe Yarar?

CE Belgesi Nedir? Ne İşe Yarar?
CE Belgesi Nedir? Ne İşe Yarar? hande
Bu içerik 831 kez okundu.

CE Belgesi Nedir? Ne İşe Yarar?

CE Belgesi ürünlerin çok büyük bir kısmında yer alan ama anlam veremediğiniz bir işaret mi? O halde bu işaretin sizin için ne anlama geldiğine daha yakından bir göz atmaya ne dersiniz? Hem CE konusunda kafanızdaki soru işaretlerini yanıtlayacak hem de belgelendirme aşamalarını öğrenebileceksiniz. Udem kalitesi ile belgelendirmede kafa karışıklığı yaşamayacağınız bir serüven sizi bekliyor.

CE Belgesi Nedir?

Conformité Européenné kavramının kısaltması olarak bilinen CE, Avrupa Uygunluğu anlamına gelen bir kısaltmadır. Ürünler üzerinde yer alan CE işareti ile kullanımı yaygınlaşan bu uygunluk 1985 yılında getirilen yeni yaklaşımın bir sonucu olarak kabul edilmektedir. Ürünlerin Avrupa Birliği sınırları içerisinde serbestçe dolaşımını sağlarken aynı zamanda kalite ile alakalı önemli ipuçları da sağlar.

Üretici firmaların aldığı bu belge sayesinde ürünlerin hem dolaşımının sağlanması hem de kalite ile alakalı beklentilerin karşılanması mümkündür. Bu bağlamda dikkat edilmesi gereken bütün detaylar Udem tarafından titiz bir şekilde değerlendirilmektedir. Peki, bir firmanın CE Belgesi alabilmesi açısından nasıl bir süreç gerçekleşir?

CE Belgesi Almak için Süreç Nasıl İşler?

Ürünlerine CE işareti yerleştirmek isteyen bir firma olarak Avrupa Birliği pazarındaki payınızı arttırmak adına Udem ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Avrupa Birliği için zorunlu bir belge niteliğindeki CE konusunda gerekli koşulları sağlamanız halinde ürünlerinizin koşulları taşıdığını CE işareti ile kanıtlayabileceksiniz.

Udem, CE Belgesi konusunda gerekli bütün süreçleri sizinle takip eder. Üretim sürecinden dağıtım aşamasına kadar bütün adımlar kontrol edilerek Avrupa Birliği Müktesebatı uyarınca düzenlemeler yapılmaktadır. Amaç Avrupa pazarında başarılı ürün satışı olduğundan şartların sağlanması adına titiz bir yaklaşımla hareket etmek her şeyden değerlidir.

Bağımsız ve akredite bir değerlendirme kuruluşu tarafından gerçekleştirilecek değerlendirmeler ışığında CE İşaret kullanma hakkına sahip olabilirsiniz. Bu hak aslında ürünün standartlara uygun olduğu gerçeğini de ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle de bir CE belgesi alma süreci belge sahibi olmanın da ötesinde anlamlar taşımaktadır. Siz de bu süreçte profesyonel destekten yararlanmak adına ekibimizle iletişime geçmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Belgelendirme konusunda en ideal çözümler sizi bekliyor!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor