Akustik Kaplama

Akustik Kaplama
Akustik Kaplama hande
Bu içerik 598 kez okundu.

Akustik Kaplama

 

Akustik kaplama sesin yalıtımının ve hacminin sağlanması için uygulanan bir yöntemdir. Malzeme ve çeşidine göre değişmekle beraber tavanda, duvarda ve zeminde akustik kaplamadan yararlanılabilmektedir. Dekoratif görünüme sahip akustik kaplama ürünleri günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Ortamdaki yankı problemlerini sönümleyen aynı zamanda dekoratif görünüm oluşturan yankı izolasyon materyalleri arasında akustik kumaş kaplı panel, akustik difüzör paneller gibi birçok seçenek yer almaktadır. Akustik Kaplama aynı zamanda hacim akustiğinde kullanılması gereken ürünlerin sınıflandırmasıdır. Ortamlarda şık görüntü oluşturan akustik kumaş kaplı paneller tavanlarınızda duvarlarınızda masalar arası alanlar arası ses geçişlerini engel olmak amacıyla kullanılan ürünlerdir. Masalar arasında kullanımı sağlanan akustik seperatör paneller taşınabilir sabit ayaklı tekerlekli seçenekleri ile üretimi sağlanmaktadır.

 

 

Elit Acoustic tarafından üretimi gerçekleştirilen Akustik Kaplama malzemeleri en kaliteli materyallerin kullanımı sağlanarak üretilmektedir. Ses emici özelliğine ek olarak ön yüzeyinin darbeye karşı dayanıklı olması da kullanıcı açısından avantaj yaratmaktadır. Çoğunlukla duvarlarda tercih edilen bir akustik kaplama çeşididir. Ortamdaki sesin dengesini sağlayarak yankıyı yok ederken aynı zamanda dekorasyona da olumlu etkisi bulunmaktadır. Toplantı salonu, ofis, sinema, radyo odası, stüdyo gibi ortamlarda tercih edilmektedir. Ses yalıtımı yaparken kullanılan malzemeler dikkatli bir şekilde seçildiğinde kesinlikle her ikisini bir arada yakalamak mümkündür. Akustik kaplama paneller kumaş kaplı akustik duvar paneli, 3 boyutlu duvar paneli, yüzer tavan paneli, ledli akustik panel, solo panel, orfe panel, velum panel, kanopi asma tavan paneli, sarkıt akustik baffle, masa bölücü seperatör, akustik ara bölücü paravan ses yalıtım panelleridir. Hepsinin kendine özel özellikleri bulunmaktadır. Ofislerinizde uygulayabileceğiniz Akustik Kaplama materyalleri şirketinizin logosunun şekilde 3 boyutlu cnc kesimi yapılarak üretilebilmektedir.

 

 

Elit Acoustic tarafından üretilen Akustik Kaplama ürünleri teknik şartnamelere uygun üretilmektedir. İç mekanda akustik değerlerin olması gereken seviye için duvar ve tavan yüzeylerinde son katmanda akustik kumaş bulunan malzemeler tercih edilebilmektedir. Tercih sebebi şudur ki dekoratif ürünler arasında en çok beğeni göre ürünler akustik kumaş kaplama ürünlerdir. Kumaş Kaplı Duvar Paneli ortam içerisinde gürültüyü engelleyerek yalıtım sağlayan akustik panel kaplama malzemesidir. Kumaş kaplı akustik panellerin ön yüzeyinde bulunan renkli akustik kumaş sayesinde her ortama özel akustik tasarımlar elde edilebilir. Akustik Ahşap Kaplama tavan ve duvarlarda ses yutucu ve yansıtıcı olarak kullanılan ses yalıtım panelleridir. Delikli ve derzli olarak farklı akustik tasarımlara ve renk seçeneklerine sahip olduğu için size özel tasarımlar elde edilmesi oldukça mümkün hale gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor