Metehan Küpçü Kimdir?

Metehan Küpçü Kimdir?
Metehan Küpçü Kimdir? hande
Bu içerik 997 kez okundu.

Metehan Küpçü Kimdir?

Metehan Küpçü 11 Haziran 1990’da Kocaeli İzmit Yenidoğan’da dünyaya gelmiştir. Babası Kordsa’dan emekli Rahmi Küpçü,annesi ev hanımı Fatma Küpçü’dür. İlk eğitimine 1995’te Mehmetçik Anaokulunda başlamıştır. Sonra ilkokul eğitimini Mehmetçik İlk Öğretim Okulunda tamamlamıştır. 2. Ve 3. Sınıfı üstün başarı ile tamamlamıştır. Orta öğrenimini Yenidoğan mahallesinde bulunan İsmet İnönü orta okulunda tamamlamıştır. Lise döneminde gösterdiği başarıyla Gölcük Anadolu Denizcilik Lise’sini kazanarak Gölcük’te okumaya başlamıştır. 4 sene boyunca bölümünü başarıyla tamamlamıştır. Okul döneminde yüzme dersine ağırlık vermiştir. Her eğitim döneminde Öğretmenlerinin en sevdiği öğrencilerden biri olmuştur. 2007-2008 yıllarında Gölcük donanma denizaltı bakım bölümünde stajını tamamlamıştır.

Lise müdürüyle çok iyi diyalog içerisinde olan Metehan Küpçü onun tavsiyesi üzerine Kocaeli üniversitesini mekatronik bölümünü tercih etmiştir. Bölümünü severek okuyarak bitirmiştir. İzmit’i çok sevdiği için memleketini bir an bile terketmemiştir. Üniversite yıllarında Alperen Ocaklarıyla tanışan Metehan Küpçü o zamanlardan kafasında geleceğini şekillendirmeye başlamıştır.

Üniversite yıllarında bir yandan okurken bir yandan da birçok ticaret alanında faaliyet göstermeye başlamıştır. Öncesinde bir internet cafe ve playstation oyun salonu açmıştır. Daha sonrasında ticaretleri peşi sıra gelmeye başlamıştır. Oto yıkama,halı yıkama,lokanta,telefoncu,elektronik malzemeler,limancılık ve inşaatla uğraşmıştır.
Ortaokul zamanında tanıştığı Zeynep Küpçüyle 2020 Ağustos’unda hayatlarını birleştirmiştir. Metehan Küpçü babasına olan düşkünlüğünden bu muhteşem evlilikten dünyaya gelen oğullarına Rahmi Hanismini vermiştir.
Büyük birlik partisi genel başkanı Mustafa Destici’nin teşvikiyle Büyük Birlik Partisi’nin Kocaeli il teşkilat başkanlığı görevini üstlenen Metehan Küpçü, çok başarılı işlere imza atmıştır. Metehan Küpçü Büyük Birlik Partisinin bütün ilçeleri başarıyla kurduktan sonra partiyi Kocaeli’nin gündemini belirleyen bir siyasi hareket haline getirmiştir.
Partiyle alakalı teşkilatlanmayı yaptıktan sonra Alperen ocaklarına yöneldi. Alperen ocaklarına verdiği destekle de Büyük Birlik Partisi ve Alperen ocakları Kocaeli’de bir marka haline getirmiştir.

2022 yılının Şubat ayında yeni bir televizyon kanalı Marmara Global Tv’yi kurarak medya sektörüne giriş yapmıştır. Vizyonu çok başarılı olan Metehan Küpçü Türkiye’de var olmayan projeleri geliştirmek için kolları sıvamıştır.
Sokaklarda da halk tarafından çok sevilen Metehan Küpçü sözüne herkes tarafından itibar edilen birisidir. Bürokraside ve halk nezlinde güvenilir bir birey olarak öne çıkmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor