Ahşap Akustik Panel

Ahşap Akustik Panel
Ahşap Akustik Panel hande
Bu içerik 354 kez okundu.
Reklam

Ahşap Akustik Panel

Dekoratif görünümlü ahşap paneller günümüzde bir çok alanda karşılaşabileceğiniz ürünlerdir. Ahşap Akustik Panel bulunduğu ortamda yankı izolasyonu konusunda keskin çözümler oluşturmaktadır. Dekoratif görünüme sahip bu ürünler Turkish Acoustic tarafından teknik şartnamelere uygun üretimi gerçekleştirilmektedir. Ahşap Akustik Panel ses yalıtımı ve akustik düzenleme amaçlı kullanılan ses izolasyon malzemesidir. Akustik ahşap paneller yankı yansıtıcı panel olarak da bilinir. Derzli ve delikli modelleri vardır. Bu ahşap paneller gürültü yansıtan ve soğuran akustik panellerdir. Uygulandığı ortama akustik düzenleme sağlayan ve sesin kaliteli gelmesini sağlayan panellerdir. Konferans salonlarında tüm dinleyicilere aynı kalitede duyum sağlanabilmesi en önemli ihtiyaçlar arasındadır. Akustik çözümlerin yeterli olmadığı kapalı mekanlarda, dinleyiciler sesleri net şekilde duyamazlar. Araştırmalara göre, akustik uygulamaların yetersiz olduğu sınıflarda eğitim kalitesi düşer. Akustik çözüm uygulanan sınıflardaki eğitimlerde ise %30 verimlilik artışı yaşandığı tespit edilmiştir.

Birçok deneyimli eğitimci, akustik çözümlemeler sayesinde anlatılan derslerin öğrencilerin aklında daha fazla kaldığını belirtmektedir. Ahşap Akustik Panel ürünleri nazik yapıları, hassas üretimi teknolojisi ve kaliteli işçilikleri dolayısı ile hassas bir şekilde ele alınmalıdırlar. Akustik ahşap ürünleri hiçbir zaman yapı elemanı olmadıklarından dekoratif malzemeler gibi değerlendirilmeli ve mümkün olduğunca darbelerden, nemden, ısı farklılıklarından korunmalıdırlar. Ahşap akustik kaplama, mekânlardaki akustik ihtiyaca dayalı ses yutucu yansıtıcı ahşap panellere delik açma ve çizgisel slot açılımı, arka yüzde akustik kumaş yardımı ile ses yastığı görev gören yalıtım malzemesinden destek alınarak, mdf-lam, doğal kaplamalı, cilalı ve lake boyalı olarak uygulanabilmektedir. Delikli Ahşap Akustik Panel modellerinin üzerine belli mesafelerde deliklerin açılması ile akustik özelliği kazanan panellerdir. Kapalı mekânlarda sesi emen ya da yansıtan ve akustik düzenlemeye yardımcı olup kaliteli ses duyumu sağlayan ahşap panel modelleri, Ahşap Akustik Panel modelleridir.

Klasik malzemeler her zaman istediğimiz kadar kullanışlı olmayabilir veya en azından görünüşleri itibariyle belirli işletmeler veya mekanlar için uygun olmayabilir. Bu nedenle Akustik Ahşap Paneller tercih edilir. Evinizde ,ofisinizde veya işletmenizde kullanılan geliştirilmiş Akustik Ahşap Paneller, akustik sorununuzu bitirmekle beraber, kullanılan mekana ek bir tarz ve zarafet getirir. Akustik ahşap difüzör paneller orta ve üst frekans bantlarındaki ihtiyaçlarınız için profesyonel olarak tasarlanmıştır. Günümüzde birçok alanda seslerin yalıtılması ve içerideki seslerin net şekilde duyulması gerekir. Toplu olarak kalınan mekânlar başta olmak üzere kişisel kullanım alanlarında da yine bu detaya önem verilmesi gerekmektedir. Apartman dairelerinde, iş merkezlerinde, iş hanlarında, alışveriş mağazalarında vs. seslerin yalıtılması için kullanılması gereken bazı tekniklerle birlikte bazı malzemeler bulunmaktadır. Günümüzde birçok alanda akustik düzenleme gerekmektedir, özellikle de iş yerlerinde, alışveriş merkezlerinde, sinema salonlarında, konferans salonlarında vs. kullanılması önemli olan akustik paneller, değişken özellikleri ile ihtiyacı en iyi şekilde karşılayabilecek şekilde tasarlanmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?