Marlin (POND) Nedir?

Marlin (POND) Nedir?
Marlin (POND) Nedir? hande
Bu içerik 513 kez okundu.
Reklam

Marlin (POND) Nedir?

Marlin, DeFi ve Web3.0 için performanslı programlanabilen altyapı sağlayan bir protokoldür. POND ağında “Metanodlar” ismiyle düğümler, geliştirici kişilere birçok çeşitte olanaklar ve yönlendirici arabirimleri veren MarlinVM’nin çalışmasına yardım etmektedir. Marlin, güvenlil, performans ve ademi merkeziyetçilik ilkelerinden vazgeçmeden kullanıcılara yüksek derecede ölçeklenebilirlik vermeyi amaçlamaktadır.

MarlinVM ile geliştiriciler; Blok zincirlerini daha ölçeklenebilir kılabilir, ağ oluşturabilir, karışık ağlarda anonimlik yaratabilir ve birçok önbelleğe alma fikirleri geliştirebilirler. İnsanlar ayrıca projenin kripto parası olan POND ile farklı avantajlar oluşturabilirler. POND yatırımı yapan kişiler, stake etme yoluyla ağ bağlantıları ile doğrulama düğümleri yapabilirler. POND coin yatırımı yapanlar, uygulama içindeki yönetim kararlarında söz sahibi olabilir. POND coin için en yüksek arz 3,1 milyar olarak geliştiriciler tarafından açıklanmıştır.

                                       

POND, aşağıdaki görevlere sahip olan Marlin’in yardımcı programının simgesidir;

Yönetim: POND coin sahibi olan kişiler, hazine fonlarının kullanımı ve ağların tahsisi de dahil olmak üzere yönetim ile ilgili kararlarda oy kullanabilirler.

Protokol Teşviki: POND Coin kullanıcıları, Marlin ağı ile veri gönderme ve alma işlemleri ile ödül olarak POND coin kazanabilmektedirler.

Staking: Marlin ağına katılmak isteyen Node’un, POND jetonlarını yatırması lazımdır.

Marlin, bütün kullanıcıları ve geliştiricileri için bir dizi araçlar oluşturmuştur. Bu araçlardan bazıları;

Marlin SDK: Akış uygulamaları, oyun geliştiricileri, blok zincirleri gibi gecikmesi az, birçok iletişim için yapılmıştır.

Marlin Cache: API beslemelerinden ve Veri depolarından gelen önemli istekleri depolayan merkeziyetsiz bir içerik dağıtma ağı olarak görev yapmaktadır.

POND Coin Nereden Nasıl Alınır?

POND Coin nereden nasıl alınır konusunda, işlem hacmi olarak dünyada bulunan borsalar arasında en büyük borsa olan Binance üzerinden güvenli bir şekilde alınıp satılabilmektedir. Marlin Coin, şu anda POND/USDT, POND/BUSD ve POND/BTC işlem çiftlerinde bulunmaktadır.

Binance aracılığı ile POND satın almak için ilk önce kripto para nedir nasıl alınır satılır konusunda bilgi sahibi olunmalı ve sonrasında Binance borsasına üye olunması gerekmektedir. Üyelik işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte Binance hesabına kripto kripto ya da fiat para birimi gönderilmesi gerekmektedir. Hesap cüzdanında yeteri kadar bakiye bulunması durumunda yukarıda belirttiğimiz işlem çiftlerinden birisi ile işlem yapılır. POND Coin, bu yazı yayınlandığı tarih itibari ile 0.3799 dolardan işlem görmektedir.

Güncel Binance Referans (Komisyon İndirimi) Kodları (Ömür Boyu Geçerli)

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: JL3MPH7U

Binance Futures vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505

 

 

                                    ​​​​​​​

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor