Penil Protez Nasıl Çalışır Ve Mutluluk Çubuğu

Penil Protez Nasıl Çalışır Ve Mutluluk Çubuğu

Penil Protez Nasıl Çalışır Ve Mutluluk Çubuğu
Penil Protez Nasıl Çalışır Ve Mutluluk Çubuğu hande
Bu içerik 390 kez okundu.
Reklam

Penil Protez Nasıl Çalışır Ve Mutluluk Çubuğu

 

Erkek üreme bölümünde olan sertleşme sorununu gidermek için penil protezler kullanılabilmektedir. Mutluluk çubuğu cinsel hayatı korumasında önemli rol almaktadır. Sertleşme sorunu yaşa, hastalığa ve yaşam tarzına göre ortaya çıkabilmektedir. Doktorların verdiği tedavi yöntemler işe yaramadığı zaman bu protezler kullanılabilmektedir. Bu protezler kolay bir şekilde cerrahi işlem ile uygulanabilmektedir. Aynı zamanda bu protezin uygulanabilmesi için diğer tedavilerden sonuç alınamaması öncelikli kriterdir. Cerrahi bir yöntem olduğu için en son tercih edilen bir yöntemdir. Fakat uygulama ile hem hasta hem de hastanın partneri oldukça memnun kalmaktadır.

 

 Penil Protez Çeşitleri Nelerdir?

 

 Protez çeşitleri arasında yarı sert ya da şişirilebilen modeller yer alabilmektedir. Yaygın şekilde kullanılan ve daha konforlu olan şişirilebilir protezdir. Kullanımı oldukça kolaydır. Peki ya penil protez nasıl çalışır . Kolay bir şekilde aktif hale gelebilir ve aynı zamanda söndürülebilir. Üç parçalı şekilde tasarlanmıştır. Bir rezervuar, pompa ve tahliye vanası bulunmaktadır.

 

 Aynı zamanda penis içerisine de silindirler yerleştirilmektedir. Bu silindirler yardımı ile protez çalışmaktadır. Bu protezler gerçek ve doğal sertliğe imkan sağlamaktadır. Bundan dolayı çok sık bir şekilde tercih edilmektedir. Bu protezler cerrahi operasyon ile vücuda yerleştirilmektedir. Bu protezin dışarıdan gözükmesi imkansızdır. Fazla parçadan oluştuğu için sorun çıkma ihtimali daha fazladır.

 

 Yarı sert olan protezler daha az parça bulunmaktadır. Bu protezin cerrahi işlem ile yerleştirilmesi daha kolaydır. Fakat bu model diğer modele göre kıyafet altında belli olabilmektedir.

 

 Penil Protez Ameliyatına Nasıl Hazırlanmak Gereklidir?

 

 Bu protezler uygulama sonuçlarından dolayı en ideal tedavi yöntemi olarak görülmektedir. Ameliyat olmadan önce fiziksel ve ürolojik olarak muayene yapılması gerekmektedir. Bu protezler nadir de olsa hastanın vücudu bazen kabul etmemektedir. Hangi tür protezin kullanılacağı doktor tarafından onaylanması gerekmektedir.

 

 Penil Protez Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 

 Bu operasyon kolay sayılabilecek bir ameliyattır. Ameliyat yaklaşık olarak 45 dakika ile 1 saat kadar sürebilmektedir. Bu protezler her hastanın ölçülerine özel bir şekilde hazırlanılmaktadır. Ameliyat sırasında idrarı tahliye edebilmek için kateter takılmaktadır. Karın bölgesinden de kesi açılmaktadır. Bu kesi sayesinde seçilmiş olan protez kolay bir şekilde vücuda yerleştirilmektedir. Cihaz yerleştirildikten sonra açılan bütün kesiler kapatılır.

 

 Penil Protez Ameliyatı Sonrası

 

 Bu ameliyat yapıldıktan sonra hastalar kısa sürede normal hayatlarına dönebilmektedir. Belli bir süre hastanın ağrı hissetmesi normaldir. Ameliyattan sonra olabilecek enfeksiyonlara karşı doktorlar belli ilaçlar vermektedir. Bu ilaçların kullanılması gereklidir. Birçok hasta 4 ile 6 hafta da normal fiziksel ve cinsel hayatına dönebilmektedir. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?