Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti)
Burun Estetiği (Rinoplasti) hande
Bu içerik 450 kez okundu.
Reklam

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun estetiği ameliyatı alanında uzman ve deneyimli plastik cerrahlar tarafından yapılır. Cerrahın bu konudaki deneyimi ve teknolojinin de değerlendirilmesi ile ortaya başarılı ve mükemmel sonuçlar çıkıyor. Bu doğrultuda belli bir eğitimi almış ve deneyim kazanmış profesyonel cerrahlar burun estetiği ameliyatını hastalık ihtiyacı ve beklentisi doğrultusunda yapar.

Tıp dünyasında rinoplasti olarak adlandırılan burun estetiği ameliyatı burnun yeniden şekil almasını sağlayarak yüz hatları ile uyumlu olmasını amaçlanır. Yüzün tam merkezinde bulunan burunda şekilsel deformasyonlar bulunabilir.

Bu deformasyonları gidermek ve gelişen teknolojiyi en iyi şekilde kullanmak amacıyla burun estetiği ameliyatı yapılır. Burun estetiği burnun genel anlamda incelenmesi ve uygulanacak işlemlerin belirlenmesinin ardından hesaplanır.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Nedir?

Fonksiyonel bozukluk ve estetik kaygı ile burunda yapılan şekilsel değişimleri burun estetiği ismi verilir. Bu operasyonun tıp literatüründeki ismi ise rinoplastidir. Uzman plastik cerrahlar tarafından yapılan rinoplasti ameliyatı ile burun şekli değiştirilir ve daha güzel bir yapı elde edilir.

Kişiyi psikolojik ve sosyal açıdan olumlu etkileyen burun estetiği operasyonu günümüzde en yeni tekniklerle güvenilir bir şekilde uygulanıyor.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Genel anestezi altında yapılan rinoplasti ameliyatı belli bir plan dahilinde yapılır. Eğer hastanın burun estetiği operasyonundan beklentisi çok fazla ve burunda meydana gelen deformasyonlar büyük ise açık rinoplasti tekniği uygulanır. Hafif şekilsel bozukluklarda ise kapalı rinoplasti ameliyatı uygulanır.

Her iki tekniğinde kendine has avantajları ve dezavantajları bulunur. Dolayısı ile ameliyat tamamen hastanın isteği ve ihtiyacı doğrultusunda şekillenir. Burun estetiği fiyatları kullanılan tekniğe ve ameliyatın süresine göre hesaplanır.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun estetiği burun ucu düşüklüğünde, burnun kemerli yapıya sahip olmasında, burun kıkırdağının gereğinden fazla geniş olmasında yapılır. Dolayısıyla 18 yaş üzeri tüm bireyler estetik amaçlı burun estetiği yaptırabilir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyat sonrası olası kanama riskine karşı belli bir süre kafayı dik tutmak gerekir. En az 3 gün boyunca burnun su ile temas etmemesi gerekir.

Burun (Rinoplasti) Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Ameliyat sonrası burunda şişlik ve morluk meydana gelir. Bu şişlik ve morluklar 1 hafta sonra kısmen azalacaktır. Hastalar 10 gün sonra normal iş yaşantılarla dönebilirler. Bu süre zarfında bol sıvı tüketmek ve besinleri ufak ufak yemek gerekir. Burnun istenilen şekli alması ise 6 ay ile 1 yıl arasında değişir.

İstanbul’ Da Kaç Gün Kalmalı ve Kaç Gece Hastanede Kalmalıyım?

Medikal estetikte en çok tercih edilen illerin başında gelen İstanbul zengin klinik ve cerrah seçimi ile burun estetiği olmak isteyenlere büyük kolaylık sağlıyor. İstanbul'da burun estetiği olmak isteyen hastaların burada en az 10 gün gibi bir süre kalması gerekir. Hem ameliyat hem de ameliyat sonrası yakından kontrol takibim yapmak gerekir. Hastaların gece hastanede kalması ise tamamen ameliyatın yapılışına bağlıdır.

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

Burun estetiği sonrası hastalar 4-5 saat gözetim altında tutulduktan sonra taburcu edilirler. Bazen de bir gece hastanede bekletilip ertesi gün taburcu edilirler.

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur Mu? Morluk Yâda Şişkinlik Olur Mu?

Zor bir ameliyat olan burun estetiği sonrası hafif ağrılar meydana gelir. İlk haftalar oluşan morluk ve şişlikler zamanla azalmaya başlayacaktır.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları uygulanan tekniğe ve hastanın hastanede yatma durumuna bağlı olarak planlanır.

https://serifyavuz.com/burun-estetigi-rinoplasti/ bilgi için hemen tıklayın.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor