Liposuction Yöntemleri

Liposuction Yöntemleri

Liposuction Yöntemleri
Liposuction Yöntemleri hande
Bu içerik 458 kez okundu.
Reklam

Liposuction Yöntemleri

Liposuction lipo olarak da tıp dilinde geçmekte olsa da halk arasında yağ aldırma işlemi olarak bilinmektedir. Kişilerin bir türlü kurtulamadığı yağ öbeklerini aldırma işlemine Liposuction denilmektedir.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction esnasında hastaya işlem yapacağı bölgesine bir iğne yapılır. Ardından o bölgede yağlar solüsyon sayesinde sıvı hale getirilerek dışarıya çekilir.

Liposuction Öncesi

Liposuction öncesinde hastanın kendini bunu hazır hissetmesi halinde iyi ve güvenilir bir kurum ve uzman estetik cerrah bulması gerekmektedir. Ardından tüm sağlık sorunlarını ve varsa kullandığı ilaçları doktoruna bildirmesi gerekmektedir. Sonrasında İse doktorun yönergelerine uygun bir şekilde operasyona hazır gelmelidir.

Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Aşırı kilo problemi olmayan ancak bölgesel yağlanma problemi olan kişiler tercih etmelidir. Bununla birlikte de vücut kitle endeksi 30 ve altında olanlar tercih etmelidir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

3 farklı liposuction yöntemi vardır. Bunlar ıslak, ultrasonik, lazer liposuction olarak isimlendirilmektedir.

Liposuction Fiyatları

Liposuction fiyatları uygulama yapan kurumların kendi fiyat politikalarına göre değişiklik gösteriyor olsa da bu durum uygulama yapılacak bölgenin genişliğine ve durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir?

Karındaki fazla yağ ve sarkmış parçanın alınarak sıkılaştırılıp gerdirilmesi işlemine Abdominoplasti denilmektedir. 3 ila 5 mm’lik bir estetik kesi atılarak bu işlem gerçekleştirilmektedir.

Liposuction operasyonu çok kapsamlı ve bölgesel yağ aldırma işlemidir. Birlikte uygulandığı karın germe ameliyatı yani Abdominoplasti de önce Liposuction tekniği uygulanır sonra germe işlemi yapılır. Karın germe işleminde önce vücuttaki fazla yağ çekilir sonra geri kalan adımlar olan sıkılaştırma ve germe işlemleri uygulanır. Abdominoplasti ile olarak çok merak edilen olsa da kişiler en çok karın germe ameliyatı fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isterler.

Abdominoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Abdominoplasti ameliyatı ilk olarak göbek deliği çevresine bir iğne yapılması ile başlanır. Ardından 3 ya da 5 milimlik bir kesi çizilir bu kesi kasıklarda karnın alt kısmında Yapılır ve görünmeyecek bir şekilde olur. Bu kesiden karnın alt dokusuna girilir ve liposuction yöntemi ile yağlar sıkılaştırılıp çekilir. Ardından karın bölgesine gerginlik kazandırılacak şekilde estetik dikiş Yapılarak kesiler kapatılır.

Karın Germe Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyulur?

Karın germe ameliyatı aşırı kilo alıp vermiş kişiler de sarkma meydana geldiği gibi bazen de hamilelik sonrasında bu durum gerçekleşebilir. Böyle karın duvarı iyice zayıflamış kişilere bu işlem yapılması ihtiyacı doğar.

Karın Germe Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Karın germe ameliyatı özelinde karın bölgesinde atılamayan yağ, sarkma, çatlak olan kişiler için bu operasyon uygundur.

Karın Germe Ameliyatında İyileşme Süreci

Bu operasyon ile İyileşme süreci kişiden kişiye göre değişiklik gösterse de en fazla bir ay içerisinde iyileşmenin tamamlandığı görülmektedir. Karın germe ameliyatı fiyatları açısından iki haftadan 4 haftaya kadar değişiklikler olması normaldir.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi dikkat edilmesi gereken bazı durumlar mevcuttur. Bu durumlar içerisinde yatma pozisyonu, ağır işlerden uzak durma, zararlı alışkanlıklardan uzak durma gibi olgular söz konusudur.

Abdominoplasti Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Abdominoplasti işlemi sanıldığı gibi ağrılı bir işlem olmayacaktır. Bu işlem esnasında hastaya uygulan ilaçlar sayesinde hasta özellikle ilk 10 saate kadar hiçbir rahatsızlık hissetmeyecektir. Devamında da doktorunuzun önereceği ilaçlar sayesinde bu durum olduğunca kolay olacaktır.

Karın Germe Ameliyatında Kullanılan Yöntemler

Karın germe ameliyatı fiyatları özelinde karnın yapısına göre kullanılan yöntemler tam karın germe ve mini karın germe şeklinde değişiklik göstermektedir. Deformasyon boyutu ve bulunduğu bölge burada önemli faktördür.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe ameliyatı fiyatları operasyonun gerçekleşeceği kurumlar arasında kurumların fiyat politikalarına göre değişiklik göstereceği gibi uygulanacak yönteme göre de farklılıklar oluşabilmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor