DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi
DHI Saç Ekimi hande
Bu içerik 198 kez okundu.
Reklam

DHI Saç Ekimi

Özel kalemler kullanılarak uygulanan saç ekimi tekniğine dhi saç ekimi denir. İşlem iki temel aşamadan oluşur. Diğer teknikler gibi greft toplama aşaması yoktur. Özel kalemeler yardımı ile toplanan greftler hemen ekilebilir. İşlem için kullanılan implanter pen cihazı büyük avantajlar sağlar.

DHI İşleminde Kullanılan Kalemlerin (İmplanter pen) Özellikleri Nelerdir?

Punch kalemi olarak bilinir. Kalme greft alma ve ekme işlemini aynı anda gerçekleştirebilir. Kalemin ucunda micro uçlu iğneler bulunur. Bu iğneler sayesinde kanal açma işlemi gerçekleşir.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi uygulanır. Donör bölgeden saç kökleri alınır. Alınan kökler implanter kalem yardımı ile hemen ekilir. Kalem kök alma işlemini gerçekleştirirken birden fazla kökü aynı anda alır. Bu sayede ekim işleminin başarılı olma ihtimali daha fazladır.

DHI Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

İşlem için kimin uygun olup olmadığını belirlerken, kişinin saç köklerinin derinliği, saçların kalınlığı, genel sağlık durumu, yaşı ve var olan köklerin kalitesi değerlendirilir. Bu değerler sonucunda dhi saç ekimi işlemi için uygun olup olmadığına karar verilir.

DHI Saç Ekiminin Artıları ve Eksileri Nelerdir?

İşlem için doğru açı kolay bir şekilde belirlenebilir. Dhi saç ekimi sırasında tıraş zorunluluğu yoktur. Doğal görünümlü saçlara hemen kavuşmak mümkündür.

Saç Ekimi Nedir?

Kişinin saç köklerinin bulunduğu alandan greftlerin toplanarak kellik oluşan alanlara ekilmesi işlemine saç ekimi denir. Kadın ve erkek olmak üzere ihtiyacı olan herkese uygulanabilir. Saç kökleri ve yapısı farklı olduğu için tek bir teknik kullanılmaz.

Kadın ve erkeklerin ortak sorunu geri dönüşü olmayan saç kayıplarıdır. Saçlarını kaybeden kişiler özgüven eksikliği yaşadıkları için sosyal ve iş hayatlarında mutlu olamazlar. Bu nedenle teknolojinin sağladığı imkânlar kullanılarak saç ekimi işlemi gerçekleştirilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi altında uygulanır. Farklı aşamalardan oluşur. İlk olarak greft yani kök toplama işlemi gerçekleştirilir. Kökler belirli işlemlerden geçirildikten sonra her kök kanalına teker teker ekim yapılır. Başarılı bir ekim yapılması için işlem öncesi hazırlıkların tamamlanması gerekir.

Saç Ekimi Operasyonuna Hazırlık

İşlemden en az 1 hafta önce kan sulandırıcı kullanan kişiler bu ilaca ara vermelidir. Alkol ve sigara gibi zararlı maddeler kullanılmamalıdır. Kişi işlemden beklediği sonucu hekimine mutlaka anlatmalıdır.

Saç Ekim Temel Aşamaları Nelerdir?

Muayene, köklerin toplanması, greftlerin hazırlanması, anestezi ve greft ekimi işlemi olmak üzere beş aşamadan oluşur. Muayene sırasında kellik derecesi değerlendirilir. Gerekli olan kök sayısı belirlenir.

Kişinin genel sağlık durumu tespit edilir. Kişiye uygun olabilecek teknik seçilir ve işlem için randevu verilir. Tüm aşamalar eksiksiz tamamlandığı sürece başarılı bir saç ekimi işleminden söz edilebilir.

Safir Saç Ekimi Nedir?

Ucunda safir bulunan özel kalemler yardımı ile uygulanan işlemdir. Safir malzeme olarak hücre yenilenmesine ve güçlenmesine yardımcı olduğu için büyük avantaj sağlar. İşlem sonucundan memnun kalmak için mutlaka safir saç ekimi tekniğini kullanmalısınız.

Safir Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Özel teknikler ile saç kökleri alınır. Safir uçlu kalemler ile kanallar açılır. Açılan bu kanallardan saç köklerinin ekimi yapılır. Fue motor tekniğinden tek farkı kullanılan kalemlerin uçlarının farklı olmasıdır. Safir saç ekimi tekniği başarılı ve avantajlı sonuçlara sahiptir.

Safir Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Alerji olma ihtimali çok düşüktür. Sık ve doğal işlem sonucu alınmasına yardımcı olur. Doku hasarı minimum derecededir.

Safir Saç Ekimi Yönteminin Özellikleri Nelerdir?

İyileşme süresi daha kısadır. İşlem sonuçları yüz güldürücüdür. Kadın ve erkekler sık sık tercih edebilir. Safir saç ekimi özellikleri sayesinde büyük avantajlar sağlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?