Liposuction Yöntemleri

Liposuction Yöntemleri

Liposuction Yöntemleri
Liposuction Yöntemleri hande
Bu içerik 361 kez okundu.
Reklam

Liposuction Yöntemleri

Liposuction, vücutta diyet ve egzersize direnen bölgesel yağ birikimini parçalayan ve uzaklaştıran cerrahi bir işlemdir. Başka bir deyişle, vücudun belirli bölgelerindeki yağları çıkarmak için vakum tekniği kullanan bir operasyondur. Ayrıca, liposuction vücudun belirli bölgelerini inceltir ve yeniden şekillendirir, fazla yağ birikintilerini giderir.

Görünüşünden memnun olmayan birçok insana liposuction umut ışığı oluyor. Bildiğiniz gibi, herkesin görünüm için farklı gereksinimleri vardır. Bu konuda fazla kilolarından şikâyet edenlerin sayısı oldukça fazladır.

Ayrıca kilo sorunu olmayan ancak bölgesel olarak kilo vermek isteyen kişiler de vardır. Bu kapsamda; liposuction, bölgesel yağları gidermede son yıllarda popüler hale gelen bir uygulamadır.

Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyattan önce cerrah vücuttan yağın alınacağı bölgeyi işaretler. Ayrıca operasyon öncesi ve sonrası karşılaştırma fotoğrafları da çekebilirsiniz. Anesteziden sonra hastaya tedavi edilen bölgeye steril bir sıvı solüsyon enjekte edilir.

Bu sıvı, etkilenen bölgedeki ağrıyı azaltan lidokain (bir anestezik), kan damarlarını daraltarak kanamayı önleyebilen epinefrin (adrenalin ilacı), salin (salin) solüsyonu ve bikarbonat içerir. Bu sıvı solüsyon cildin uyuşmasına ve sertleşmesine neden olur.

Daha sonra ciltte küçük bir kesi yapılır ve bu kesi içine bir vakum cihazına bağlı bir kanül yerleştirilir. Vakum tüpü yağın parçalanıp alınmasını sağlamak için ileri geri hareket eder. Fazla sıvı ve kan da çıkarılır. Ameliyattan sonra, fazla sıvıyı boşaltmak (ve şişmeyi önlemek) için kesiler açık bırakılabilir. İşlem tamamlandıktan sonra dikişler atılır ve uygun bölge bir bandajla sıkıca sarılır.

Liposuction İçin Kimler Uygundur?

Bu tür problemlerden mustarip olan herkes önce diyet yapmalıdır. Diyetle verilen kilolardan sonra bölgesel yağlardan kurtulmak için liposuction yapılabilir. Liposuction için kişinin genel sağlık durumunun iyi olması gerekmektedir.

Hâlihazırda hamile olan veya yeni doğum yapmış kişiler için uygun olmadığı da bilinmektedir. Liposuction, diyabet veya kalp hastalığı olan kişiler için de yararlı olabilir. Ayrıca liposuction fiyatları işleme göre farklılık taşır.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Şişirme liposuction; ameliyattan önce uygun alana sıvı enjekte edilir; daha sonra bölgedeki küçük bir kesi içine bir vakum makinesine veya yağ şırıngasına bağlı bir kanül (ince tüp) yerleştirilir. Makine çalıştırıldığında, ayrışan yağlar emilir ve ilgili alandan emilir.

Genel anestezi kullanılmazsa genellikle hastaneye yatış gerekmez. Lazer liposuction (LAL); bu yöntem, etkilenen bölgeye sıvı enjekte edildikten sonra yağı yumuşatmak ve çıkarmak için belirli bir dalga boyunda lazer enerjisi (ışık dalgaları) kullanır.

Yağları öğüterek kalınlaştıran lazer enerjisi, uygun bölgeye yapılan kesi ve fiber lazer kablosuna bağlı bir kanülün yerleştirilmesi ile verilir. Ameliyat sonrasında cildin hassasiyetine bağlı olarak kızarıklık, morluk ve şişlik oluşabilir. Vazer liposuction; temel mantığı, klasik liposuction mantığına dayanmaktadır, ancak ultrasonik enerjinin (ses dalgaları) pratik kullanımı verimliliği artırır.

Liposuction En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?

Liposuction genellikle genetik, dengesiz beslenme, hamilelik vb. nedenlerden kaynaklanır. Bu işlem bazı bölgelerde biriken inatçı yağlardan herhangi bir nedenle kurtulmak için yapılır. Lipödem (ağrılı yağlanma sendromu) ve jinekomasti (erkeklerde anormal meme büyümesi) gibi belirli durumların tedavisinde de kullanılabilir. Genellikle karın, kalça, uyluk, kol ve boyun bölgesine uygulanır.

Liposuction Öncesi Bilinmesi Gerekenler

İnsanlar arasında liposuction için "yağ aldırma" terimi kullanılsa da bu yöntem kilo vermek için kullanılan bir yağ aldırma işlemi değildir. Bu yöntem vücutta zayıfladıktan sonra kalıcı hale gelen yağların atılması için bir yöntem oluşturur.

Tedavi merkezimizde en profesyonel tıp teknisyenleri ve alanında deneyimli bir ekip tarafından gerçekleştirilir. İşlem vücut ölçüleri alındıktan sonra gerçekleştirilir ve bu sürece engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu yoktur. Bu süreçten sonra diyet programına uyulursa vücutta artık yağ oluşumu olmaz.

 • Operasyon için deneyimli bir cerrahı ve güvenilir bir tıbbi kurumu tercih edin.
 • Cerrahınızdan sağlıklı bilgiler almak, hedefleriniz, tedavi seçenekleriniz, riskleriniz, başarı oranlarınız, maliyetleriniz vb. Konuya göre bir soru listesi yapın.
 • Ameliyattan önce ve sonra tüm doktor talimatlarına uyun.
 • Ameliyattan sonra araba kullanamayacağınız ve uyku halinizin devam edebileceği için sizi hastaneden birinin almasını sağlayın.
 • Birkaç gün yatakta kalmanız gerekebileceğinden, sizinle ilgilenecek birini bulun.
 • Fazla yağın alındığı yerlerde çürükler oluşabilir, bu nedenle gereksiz liposuctiondan kaçının.

Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Liposuction sonrası iyileşme ve takip, tedavi edilen bölgeye ve alınan yağ miktarına göre değişiklik gösterebilir. Ancak genellikle birkaç gün sonra işe dönebilirsiniz. Spor gibi tüm normal aktivitelere 2 ile 4 hafta veya daha erken bir sürede devam edilebilir.

Liposuction Sonuçları Kalıcı Mıdır?

İşlem sonrası verilen diyet tavsiyelerine uyulursa kalıcı sonuçlar içerir. Spor sırasında yakılması çok zor veya imkânsız olan yağlar liposuction ile yok edilir. Merkezimizde bu süreç en kaliteli araştırma ve analizlere göre yürütülmektedir. Ülkemizde ve dünyada kullanılan yüksek kaliteli estetik tekniklerden biri olan liposuction fiyatları yapıldığı noktaya göre değişmektedir.

Liposuction Tekniği Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Kullanılan işleme bağlı olarak liposuction sonuçlarının görülmesi genellikle 4-5 hafta ile 6 ay arasında sürer. Bu nedenle liposuctiona sağlıklı bir diyet, egzersiz ve yağsız protein, meyve ve sebzeler, tam tahıllar ve yağsız süt içeren yaşam tarzı eşlik etmelidir. Uygulandığı bölgeler ise:

 • Dış uyluk (nadiren iç uyluk)
 • Karın bölgesi (karın şişkinliği ve/veya göbek deliğinin yanından yağ çıkıntısı)
 • Bel bölgesi, özellikle yanlarda
 • Üst-alt eller
 • Sırt (nadiren üst sırt)
 • İç diz bölgesi
 • Özellikle göğüs bölgesindeki sutyen askısı bölgesi
 • Erkek meme uçları
 • Boyun
 • Ayak bilekleri
 • Yanaklar

Liposuction Fiyatları

Bu işlemin fiyatını belirlemek için hastanın yaşı, kilosu, boyu, kronik hastalıklarının olup olmadığı, işlem ve uygulamada kullanılan ekipman önemlidir. Merkezimiz liposuction yöntemi açısından en kaliteli ekipmanları kullanan özel bir kliniktir.

Liposuction işlemine başlamadan önce hastanın vücut anatomisi hakkında bilgi alınır ve elde edilen bilgilere göre işlem yapılır. Bu işlem için kullanılan vakum aparatı ve tekniği büyük önem taşımaktadır. Liposuction için bizimle iletişime geçebilir, liposuction fiyatları ve diğer konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

https://nisantasihastanesi.com.tr/liposuction-yag-aldirma/ bilgi için hemen tıklayın.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor