Gizli Fermuar

Gizli Fermuar

Gizli Fermuar
Gizli Fermuar hande
Bu içerik 550 kez okundu.
Reklam

Gizli Fermuar

Fermuar çeşitleri arasında gizli fermuar en fazla abiye elbiseler, etekler gibi giysilerde kullanılmaktadır. Gizli ismini alma nedeni dikiş esnasında dişli kısmının şerit altında kalması nedeniyledir. Dişli kısmın dışarıdan görünmemesi daha estetik bir görüntü oluşturmaktadır. Bazı giysilerde ve tekstil ürünlerinde model ve kumaştan dolayı fermuar detayının dikkat çekmemesi gerekmektedir. Bu gibi durumlar için tasarlanmış bir fermuar çeşididir.

Gizli fermuarın her fermuarda olduğu gibi ölçüleri vardır. Bu sayede her kullanım için uygun bir fermuar ölçüsü vardır. Naylon ve polyesterden üretilmekte ve oldukça ince dokudadır. Kumaşa uygulanması ise özel bir dikiş ayağı ile yapılmaktadır. Ustalık isteyen bir yöntemle kumaşa eklenmektedir. Başka dikiş ayaklarıyla dikilmesi mümkün değildir.

Gizli Fermuar Nerelerde Kullanılır?

Daha öncede belirttiğimiz gibi gizli fermuar özellikle fermuar dişlisinin görünmemesi gereken giysilerde kullanılmaktadır. Abiye elbiseler, etekler, kazaklar, günlük elbiseler, nevresimler, yastıklar, ince ve hassas kumaşlar, gizli fermuarların kullanım alanlarına girmektedir. Şık bir fermuar türüdür. Kumaşın her iki tarafından da sadece çizgi şeklinde görünmektedir. İncelemek için https://www.ecefermuar.com.tr/gizli-fermuar linki inceleyebilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor