Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction Hakkında Merak Edilenler
Liposuction Hakkında Merak Edilenler hande
Bu içerik 160 kez okundu.
Reklam

Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuctionda fazla yağ dokusu vücuttan uzaklaştırılır. Özellikle bel, karın, basen, basen ve diz gibi inatçı bölgelerin yağlanmasında uygulanır. Ayrıca, liposuction fiyatları ise değişkendir. Etki eden birçok faktör yer alır.

Genel kapsamda liposuction kilo sorunu olmayan ancak bölgesel olarak kilo vermek isteyen kişilerde yağ alınması işlemidir.

Vücut liposuction ile şekillendirilir. Yağ aldırma yöntemi olarak da bilinen estetik operasyonlardan biridir.

Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?

Her cerrahi işlemde olduğu gibi bu işlemde de uzman görüşü gereklidir. Liposuction uygulaması bir zayıflama yöntemi değil, sadece bölgelerin incelmesine ve vücut hatlarının daha düzgün olmasına yardımcı olan bir yöntemdir.

Direnç bölgesini yağlamanın yanı sıra kilo probleminiz varsa kontrollü bir diyet ve egzersiz programı benimseyerek fazla kilolardan kurtulmakla başlamak daha uygun olabilir. Merak edilen konular arasında liposuction fiyatları yer alır ancak sabit bir fiyat yoktur. Yapılış şekline ve doktoruna göre değişmektedir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Klasik liposuction tekniği; klasik liposuction işleminde diğer işlemlere göre daha az teknoloji kullanılır. Sedatif anestezi bu ve diğer liposuction tekniklerinde sıklıkla tercih edilir. Bu anestezi tekniği sayesinde işlem sonrası süreç daha kolay olmaktadır. Klasik liposuctionda, vücuttaki kişiyi rahatsız eden bölgelerdeki yağ dokusu, küçük vantuzlar kullanılarak çıkarılır.

Vaser liposuction tekniği; vaser liposuction tekniği uygulanırken ultrasonik ses dalgaları kullanılır. Bu ses dalgaları ile vücudun istenmeyen bölgelerindeki yağ hücreleri parçalanır. Bu işlem sırasında oluşan salınımlar ve ısıl etkiler sayesinde yağ erir.  Eritildikten sonra yüksek basınçla hastanın vücudundan emilir.

Lazer liposuction tekniği; lazer tekniği ile yağ alınmak istendiğinde lazer ışınları kullanılır. Ameliyat sırasında yağ dokusu lazer kullanılarak parçalanır. Yağ hücrelerinin parçalanması sırasında da bir termik etki meydana gelir. Yağ hücreleri parçalandıktan sonra emilir ve vücuttan atılır. İşleme bağlı olarak liposuction fiyatları değişir.

Liposuction Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Dolaşım sisteminizle ilgili sağlık sorunlarınız varsa veya kalp hastalığınız, şeker hastalığınız veya bağışıklık sisteminiz zayıfsa, ameliyattan önce tüm bu bilgileri doktorunuza vermelisiniz. Cerrahınıza alerji ve ilaç geçmişiniz hakkında da bilgi vermelisiniz. Ameliyattan 2 hafta önce kan sulandırıcı ve bazı ağrı kesiciler gibi ilaçların alınması önerilmez.

Liposuction Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyat tipine göre değişmekle birlikte 2 litreden az olması genellikle hastanede yatış gerektirmez. Yine kullanılan tekniğin tipine ve cildin yapısına bağlı olarak morarma, şişlik ve ağrı oluşabilir. Cerrahınız, şişliği ve yeni vücut şeklini kontrol altına almak için ameliyathanede korse takmanızı ve 3 Hafta boyunca korse giymeye devam etmenizi isteyebilir. Birkaç gün içinde 2 gün içinde işinize dönebilir ve 6 hafta içinde normal aktivitelerinize dönebilirsiniz.

Liposuction sonrası kilonuz hemen değişmez. Yağ kan ve sıvı ile dolduğundan kilonuz değişmez. 1 ayda başlayan dönüşüm 3 ayda biter. Ameliyat sonrası aldığınız yeni şekli korumak için şeker, şeker ve keklerden uzak durun; protein, meyve ve sebzeler, tam tahıllar ve az yağ içeren bir diyetle hayatınızı şekillendirmelisiniz. Ayrıca egzersizler düzenli olarak yapılmalıdır.

Liposuction Kimler Olmalı?

Genel olarak, liposuction için iyi adaylar şunlardır:

  • İdeal kilosu %30'ın altında, sıkı, elastik bir cilde ve iyi kaslara sahip yetişkinler
  • Yaşamı tehdit eden hastalıkları veya iyileşmeyi tehlikeye atabilecek tıbbi durumları olmayan sağlıklı insanlar
  • Sigara içmeyen
  • Vücut şekillendirme için olumlu bakış açısı olanlar

Vücudun herhangi bir yerinde diyet veya egzersize yanıt vermeyen aşırı yağ birikmesinden rahatsızsanız, liposuction sizin için doğru olabilir.

Liposuction Fiyatları

Alınacak alana göre liposuction fiyatları değişmekte olup gerçek fiyat muayene sonuçlarına göre belirlenmektedir.

https://mustafaaydinol.com/liposuction/ bilgi için hemen tıklayın.

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?