Penis Protezi Yöntemleri

Penis Protezi Yöntemleri

Penis Protezi Yöntemleri
Penis Protezi Yöntemleri hande
Bu içerik 207 kez okundu.
Reklam

Penis Protezi Yöntemleri

Penis protezi sertleşme sorunlarınıza çözüm olabilir. Penis protezi, peniste yapay bir ereksiyon (ereksiyon) oluşturmak için penise yerleştirilen bir implanttır. Herkes tarafından Mutlu Çubuk veya Mutlu Balon olarak bilinir.

Penis Protezi Nasıl Takılır?

Bu ameliyat genel veya bölgesel anestezi (belden aşağısı uyuşturma) altında yapılabilir. Operasyon öncesi operasyon bölgesi çeşitli özel maddelerle çok iyi temizlenmelidir. Geniş spektrumlu antibiyotiklerden biri parenteral olarak verilmelidir. Bu antibiyotiklere ameliyattan sonra en az 2 gün devam edilmelidir. Ameliyattan önce penis ve çevresindeki kıllar kesilmelidir. Ameliyattan önce  penisin duyusu, orgazm kabiliyeti ve boşalma fonksiyonu normal ise implantasyondan sonra da bu fonksiyonlar devam edecektir. Uygulama, cinsel uyarıdan bağımsız olarak penisi dik tutar.

Penis Kırılması Belirtileri

Ağrı hasta için uyarıcı bir semptomdur. Penis kırılması sırasında yırtılan bağ dokusu, inflamatuar sitokinler salgılar (beyni vücutta hasar olduğu konusunda uyararak hasarı onaran kimyasallar salgılayan maddeler). Sonuç olarak, ağrı oluşur. Penis kırığından sonraki salgılar penisin şişmesine neden olabilir. Bu duruma sıklıkla ağrı eşlik eder.

Penis kırılması bağ dokusundaki küçük damarlar ve korpus kavernozum olarak bilinen kanla dolu yapılarda hasara bağlı olarak deri altı kanamalar görülür. Bu, penisin derisinde morarmaya yol açar.Bazı kişiler, penis ereksiyon halindeyken travma sırasında ani bir kırılma hissi bildirebilir. Bu durumda erekte olan penis aniden yumuşar ve ağrı oluşur.

Penis kırılması durumunda kanama, penisin kanama tarafına ters yönde eğrilmesine neden olur. Penis kırılması etkilenen bağ dokusu genellikle kavernöz cisimdir. Ancak bazen üretradan geçen süngerimsi gövde de etkilenebilir. Bu durumda hasta idrara çıkmakta zorlanır.

Sertleşmeme Sorunu Nedir?

40 yaşın üzerindeki erkeklerin yarısından fazlası bir dereceye kadar Sertleşme sorunu muzdariptir. Sertleşme sorunu birçok faktörden kaynaklanabilir. Stres, ilişki sorunları veya yorgunluk gibi faktörlerin neden olduğu bir durumdan kaynaklanıyorsa tedavi daha kolay ve hatta geçici olabilir.

Bu durum kişinin kendisi tarafından çözülebilir, özel bir tedavi veya terapi gerektirmez. Ancak durum kalıcı hale geldiyse tıbbi yardım veya tedavi gerekebilir. Tıbbi müdahale gerektiren durumlara Sertleşme sorunu denir. Son zamanlarda yoğun klinik araştırmaların konusu olmuştur. Sertleşmeye kesin çözüm yöntemleri günümüzde mevcuttur.

Günümüzde sertleşmeye kesin çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Sertleşme sorunu erkekler için çok acı verici bir durumdur. Sertleşme sorunu, cinsel ilişki sırasında ereksiyonun sağlanamaması veya sürdürülememesi anlamına gelir. Bu tür sorunları olan erkekler, genellikle bir utanç kaynağı olarak gördükleri için tedaviyi geciktirebilir ve hatta sorunu sessizce çözmeye çalışabilirler.

Sertleşme Kesin Çözüm Tedavisi

Sertleşme sorunu tedavisi altta yatan soruna göre değişir. Şeker hastalığı veya kalp hastalığı gibi bir durumunuz varsa doktorunuz bu durumların tedavisi için öncelikle sizi bir uzmana yönlendirecektir. Bu sorunları zaten biliyorsanız ve tedaviniz iyi gidiyorsa, doktorunuz sertleşme bozukluğunuz için ilaç reçete edebilir. Sildenafil, tadalafil ve vardenafil içeren haplar penise giden kan akışını artırarak ereksiyon olma veya ereksiyonun sürdürülmesini sağlar.

Bu ilaçların dozajı ve etki süresi içerdikleri etken maddeye göre değişmektedir. Bu ilaçlar ilk olarak erektil disfonksiyon tedavisinde denendi. Bu ilaçlardan fayda görmeyen hastalarda enjeksiyon, pompa veya penil implant kullanılabilir. Sertleşmeye kesin çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemlerden biri ESWT tedavisidir.

ESTW Tedavi Yöntemleri

ESWT tedavisi tamamen ameliyatsız bir tedavidir. Son zamanlarda oldukça başarılı olan ve sertleşme sorunlarını ortadan kaldıran bu tedavinin bir diğer adı da şok dalgası tedavisidir. Hastanın durumuna göre şok dalga tedavisi yapılır. Şok dalgası tedavisine ek olarak kullanılabilecek tedaviler şunlardır:

  • Fitoterapi
  • Akupunktur
  • Ozon enjeksiyonu

 Son zamanlarda yoğun klinik araştırmaların konusu olmuştur.

Eswt Tedavisi Fiyatları

Eswt Tedavisi Fiyatları günümüzde oldukça uygundur. Tabi her tedavi yöntemine ve doktoruna göre fiyatlar değişebilmektedir. Eswt Tedavisi Fiyatlarını etkileyen birçok faktör yer alır.

Bu faktörlerden biriside kaç seans süreceğidir. Yine hekiminiz ile yapacağınız yüz yüze görüşme sonrası eswt tedavisi fiyatları belirlenir.

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?