Saç Ekimi Yöntemleri

Saç Ekimi Yöntemleri

Saç Ekimi Yöntemleri
Saç Ekimi Yöntemleri hande
Bu içerik 233 kez okundu.
Reklam

Saç Ekimi Yöntemleri

 

Saç ekimi fiyatları genellikle saç ekim türüne göre değişkenlik gösterir. Operasyonun büyüklüğü, operasyon süresi, seans sayısı ve türü gibi çeşitli kıstaslar da diğer fiyat belirleyici unsurlar arasında yer alır. Saç ekimi operasyonlarına genel olarak bakıldığında her bir saç ekim operasyonu farklı büyüklükte ve niteliktedir.

Saç Ekimi Nedir?

Kelliğe dirençli olan vücut bölgelerinden özel alarak alınan kıl köklerini saçların döküldüğü bölgeye taşınması işleminin genel adıdır. Bu saç kökleri Dihidro testosteron hormonuna karşı duyarsız oldukları için kolaylıkla dökülmezler. Safir saç ekimi fiyatları gibi türleri vardır. Safir saç ekimi fiyatları ya da DHI gibi saç ekim fiyatları birbirinden farklılık gösterebilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekiminin nasıl yapıldığı hususunda tek bir cevap vermek doğru olmaz. Çünkü operasyonun türüne ve maiyetine göre farklılık gösterebilir. Ancak genel olarak saç ekimi öncesinde saç ekim işleminin türüne göre belirli olarak belirli bölgelerdeki saç kökleri alınarak saç ekilecek bölgeye ekilmesi şeklinde olur. İsteğe ve operasyon türüne göre DHI, Fue safir, PRP, tıraşsız saç ekimi gibi yöntemlere başvurulabilir. Her türlü operasyonda fiyatlar da farklılık gösterecektir.  Dhi saç ekimi fiyatları diğer saç ekim operasyonlarına kıyasla farklılık gösterebilir.

 

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Genellikle DHI saç ekimi operasyonları herkese uygundur. Bu işlem için hasta çok sayıda grefte sahip olmalıdır. Çünkü çok sayıda grefte ihtiyaç vardır. Bu işlemi yapabilecek klinikle çeşitli testleri yaptırmalı. Herhangi bir fizyolojik ve psikolojik engel olmaması gerekir. Çünkü her bir seans çok uzun sürer. Ayrı bir teknik bilgi ve sabır gerektiren bir operasyondur. Bu yüzden Dhi saç ekimi fiyatları bu açıdan bakıldığında yüksektir.

 

DHI Saç Ekimi Temel Aşamaları

Hazırlık evresinde öncelikle çeşitli analizler ve planlar, kan testi vb testler yaptırılır. Anestezi uygulanır. Ameliyat bölgeleri antiseptik maddelerle temizlenir. Greftler toplanır. Saç kökleri gevşeltilir. Her bir saç kökü teker teker eklenir. Saç kökleri choi kalemlerine yerleştirilir. Operasyon sırasında 20 ile 30 adet choi kalemi kullanılır. Bu yüzden de zahmetli ve pahalı olan Dhi saç ekimi fiyatları açısından gerekli ödeme olanakları ve kolaylıklar hastaya sağlanır.

 

Safir Saç Ekimi Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Belirli gıdalardan uzak durulmalı, operasyonsan 15 gün önceye kadar alkol ve sigara kullanımına dikkat edilmelidir. Operasyon öncesi bölgeye herhangi bir krem, losyon sürülmemelidir. Safir saç ekimi fiyatları kıyaslandığında operasyon öncesi genellikle herhangi bir maddi külfet genellikle yoktur.

Safir Saç Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Operasyon sonrası solüsyon, krem vb sürülmemelidir. Şampuan kullanılmamalıdır. Bandajları uzman çıkarmalıdır. Spordan 2 ay uzak durulmalıdır. Güneş ışınları ve yağmurdan uzak durulmalıdır. Operasyon sonrası 2 hafta kadar kan sulandırıcı ve yeşil çay kullanımına dikkat edilmelidir. Herhangi bir darbeye karşı saç bölgesi korunması gerekir. Safir saç ekimi fiyatları oldukça yüksek olduğu düşünülürse üzerine düşeni yapmanız gereklidir.

Saç Ekimi Fiyatları

 

Saç Ekimi Fiyatları genellikle yapılan operasyon türüne göre değişkenlik gösterir. Bazı durumlarda saç kaybı durumuna göre saç ekim seans sayısı artış ya da azalış gösterebilir.  Bu durum fiyatlara yansıyacaktır. Bazı saç ekim türleri mezoterapi ya da PRP gibi ek işlemlerle zenginleştirilebilir. Haliyle bu durum da fiyata yansıyacaktır.

Sizler de eğer saç ekimi hususunda ayrıntılı bilgi almak isterseniz saç ekimi yaptıracağınız klinik ile her şeyi görüşün. Aksi takdirde saç ekimi fiyatları konusunda istenmeyen sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?