Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction Hakkında Merak Edilenler
Liposuction Hakkında Merak Edilenler hande
Bu içerik 265 kez okundu.
Reklam

 

Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction denilen bir tür yağ aldırma ameliyatıdır. Çeşitli durumlarda aşırı olan ve fazla olan yağ dokusunun vücuttan uzaklaştırılması ve vücuda iyi bir şekil kazandırılması amacıyla uygulanan cerrahi yöntemlerdir. Vücudun belirli bölgelerine kesikler doldurularak vücuttan vakum yoluyla çekilir.

 

Özellikle inatçı yağlardan kurtulmak amacıyla uygundur. Genellikle vücuda 1-2 mm büyüklüğünde küçük kesitler içerisinden ince ve uzun kanüller kullanılarak vakumlanması ve bu sayede uzaklaştırılması sistemine dayanır.

 

İstenmeyen bölgelerde yaratılan yağlanma ile başa çıkmak adına liposuction ameliyatına başvurabilir. İstenmeyen ve fazla olan yağ dokusundan kurtulmak adına var olan yağ dokusunun uzaklaştırılması ve vücuda daha dayanıklı ve daha iyi şekil kazandırılması adına yapılan ameliyatların tümüdür. Genelde kalça, bel, basen, karın gibi bölgelere özel olarak yaptırılır.

Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?

Liposuction ameliyatı nerede ise herkesin yaptırabileceği bir ameliyat türüdür. İz kalma sorunsalı da yoktur. Ancak belirli hastalıklara sahip kimseler bu ameliyatı yaptırmamalıdır. Sürekli kilo alıp veren kimseler için de uygun olmayan bir ameliyat türüdür. Hamile veya yeni doğum yapan kadınlar için ideal bir ameliyat değildir. İlerleyen yaşlarda pek önerilmez. Özellikle bölgesel inatçı yağlar için ideal cerrahi bir yöntemdir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Üç ana teknik vardır. Islak teknik, lazer ve ultrasonik yöntemleridir. Islak teknik yağ aldırma ameliyatında yağ hücreleri özel bir sıvı ile doldurulur. Bu hücreler bu sayede şişer. Özel cihazlar yardımıyla deri üzerine kesikler yapılır.

 

İstenmeyen yağ hücreleri bu sayede emilir. Ultrasonik yöntemlerde ise küçük boncuklar yardımıyla hedeflenen bölgesel yere ulaşılır ve özel dalgalar gönderilir. Lazer yönteminde ise istenilen bölgeye lazer ışınları gönderilir. Bu sayede ameliyat sonrasında istenmeyen bir iz problemi oluşmaz. Uygulanan yönteme göre de liposuction fiyatları belirlenir.

Liposuction Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Ameliyat öncesi belirli konular konuşulmalıdır. Bazı ilaçlar ve gıdalardan da uzak durulması gerekir. Size özel bir beslenme planı düzenlenir. Gerekli tetkiklerin yaptırılması gerekir. Ayrıca herhangi bir sorun yaşamak adına liposuction fiyatları hakkında ortak bir mutabakata varmalısınız.

Liposuction Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Operasyon sonrası 1 gece yatış verilir. İlk 3-4 gün hafif ağrı ve şişlik olabilir. İlk 6-8 hafta ağır spor faaliyetlerinden kaçınılmalı. 3-4 gün sonra iş hayatına dönülebilir. Bir mühlet korse giymek de operasyon sonrası bölgenin şekil alması ve iyileşme sürecine yardımcı olacaktır.

Liposuction Kimler Olmalı?

Yağ aldırma yöntemleri asla bir kilo verme yöntemi değildir. Bu tür operasyonları olmadan önce belirli bir uzman doktordan uygun olup olmadığına bakılmalıdır. Bölgesel incelme sağlayarak vücudun o bölgesini şekle sokar. Herhangi sistematik sağlık sorunu olmayan, kalp ve diyabet gibi sistemik sağlık sorunları olmayan kişilere yaptırılabilir.

 

Deri elastikiyetine göre her yaşta yapılabilen bir ameliyat olsa da genelde genç yaşlarda yapılması gerekir. Hamile olan veya yakın zamanda doğum yapmış kadınlar, kanser vb. hastalıklara sahip kimselere önerilmez. Sık sık kilo alıp veren kimselerin de yaptırmaması gerekir.

 

Liposuction Fiyatları

Genellikle yaptıracağınız her yer size farklı bir fiyat alternatifi sunacaktır. Yağ aldırma ameliyatının türünün yanı sura alınan kesi de etkili olacaktır. Yarım saat ile 6 saate kadar uzayan bir ameliyattır. Morbid obez olan biri ile normal kilolarda seyreden biri aynı fiyatı ödeyemez.

 

Operasyon sırasında bazı özel sıvılar ve diğer malzemelerin maliyeti de etkiler. Liposuction fiyatları hakkında bilgi almak için mutlaka ilgili klinik ile ameliyat öncesi mutabakata varmanız gerekir.
 

https://www.ekremkeskin.com/liposuction/ bilgi için hemen tıklayın.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?