Burun Estetiği (Rinoplasti) Yöntemleri

Burun Estetiği (Rinoplasti) Yöntemleri

Burun Estetiği (Rinoplasti) Yöntemleri
Burun Estetiği (Rinoplasti) Yöntemleri hande
Bu içerik 106 kez okundu.
Reklam

Burun Estetiği (Rinoplasti) Yöntemleri

Burun estetiği ameliyatları son zamanlarda sıklıkla uygulanan ve oldukça da verimli olan cerrahi operasyonların başında gelir. Kişilerin görünüm açısından burunlarında yaşamış oldukları problemler, burun estetiği ameliyatı yöntemleri ile kolaylıkla çözüme kavuşturuluyor.

Ayrıca sağlık açısından da burun rahatsızlığı ulunan kişilere hekimler tarafından burun estetiği ameliyatı tavsiye ediliyor. Burun estetiği ameliyatları sağlamış oldukları avantajlar nedeni ile estetiksel cerrahinin uygulama alanında en sık karşılaştığı durumlar arasında yer alıyor.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Kişilerin doğuştan veya sonradan burunlarına karşı gelen bir hasar sonucunda yaşadığı şekil bozuklukları, burun estetiği ameliyatları sayesinde giderilir. Teknolojinin gelişimi ile birlikte oldukça gelişmiş cihazlar ile yapılan burun estetiği ameliyatı, uzman hekimler tarafından kişinin sağlık durumuna göre yapılır. Burun estetiği ameliyatlarında kişinin yüz yapısına uyum sağlayan burunların yapılması büyük önem taşır.

Burun Estetiği Ameliyatı Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Tıp dünyasında rinoplasti olarak adlandırılan burun estetiği ameliyatı, sıklıkla genel anestezi altında yapılmış olsa da hekim tercihine bağlı olarak lokal anestezi de uygulanabilir. Açık veya kapalı teknikler ile yapılan burun estetiği ameliyatı, oldukça kolay ve hızlı bir iyileşme sürecini kapsar.

Açık burun estetiği ameliyatında kişinin burnunda açılan kesiler sayesinde görüntüleme daha kolay olurken, kapalı burun estetiği ameliyatlarında görüntüleme tekniği ile operasyon gerçekleştirilir.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Yüzün orta kısmında bulunan burnun, kişinin istediği görünüme kavuşturulması için yapılan burun estetiği ameliyatları, 18 yaşını doldurmuş kadın veya erkek fark etmeksizin herkese yapılabilir. Muayene sırasında hastanın anestezi alımına ya da farklı bir sağlık problemi yaşamayacağı değerlendirildikten sonra burun estetiği ameliyatı yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Burun Yapısı Nedir?

Burun yapıları iç özellikler olarak aynı olsa da kişinin dış görünümlerinde değişiklik görülür. Bu eden ile burnunun yüz yapısına uygun olmadığını düşünenler tarafından burun estetiği ameliyatı, sıklıkla tercih edilir. Durumun böyle olması burun estetiği fiyatları farklılığını da ortaya koyar.

Burun Estetiği Maliyeti Nedir?

Burun estetiği işlemlerini yaptırmadan önce burun estetiği fiyatları sıklıkla araştırılır. Burun estetiği maliyetleri uygulamayı yapacak olan kurum ve hastanın durumuna göre değişikli gösterir. Burun estetiği ameliyatları devlet kurumlarında oldukça uygun fiyatlar dahilinde gerçekleştirilir.

Burun Estetiği Yaş Sınırı Var Mıdır?

Cerrahi operasyonlarda kişilerin farklı bir sağlık problemi ile karşı karşıya kalmaması için bazı kriterler aranır. Burun estetiği ameliyatında da en çok merak edilen detay yaş sınırının olup olmadığıdır. Burun estetiği ameliyatlarında yaş sınırı hekimler tarafından 18 olarak belirlenmiştir.

Burun Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Burun estetiği ameliyatları açık ve kapalı olmak üzere iki farklı çeşitte yapılır. Ancak hekimin seçimi ve hastanın durumuna göre ameliyat sırasında uygulanan teknikler farklılık gösterir. Burun estetiği tekniklerinde oldukça fazla çeşit ile karşılaşmak mümkün.

Burun Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun estetiği ameliyatı sonrasında herhangi bir olumsuzluk ile karşı karşıya gelmemek için mutlaka hekim tavsiyesine uyulmalıdır. Bunun yanı sıra burnu dıştan gelebilecek darbelere karşı korumak ve ağır kaldırma gibi işlerden de uzak durulmalıdır. Burun estetiği ameliyatı sonrasında kısa bir süre spor aktivitelerinde de uzak kalınması tavsiye edilir.

Burun Estetiği Fiyatları 2022

Burun estetiği fiyatları, kişinin talep ettiği burun ve yapılacak işlemlere göre değişiklik gösterir. Ayrıca burun estetiği işlemleri için seçilen sağlık kuruluşu da burun estetiği fiyatları konusunda etkili olur. Burun estetiği işlemleri sağlık probleminden dolayı tercih edildiğinde, devlet kurumları tarafından ücretsiz yapılır.

https://www.draysesezim.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?