Mide Balonu ile Forma Girin

Mide Balonu ile Forma Girin

Mide Balonu ile Forma Girin
Mide Balonu ile Forma Girin hande
Bu içerik 228 kez okundu.
Reklam

Mide Balonu ile Forma Girin

 

Mide balonu Porsiyon boyutlarınızı ve öğün sıklığınızı azaltmanıza yardımcı olur. Böylece daha az yiyeceksiniz ama daha uzun süre tok hissedeceksiniz. Öğün aralarında atıştırma alışkanlığı ortadan kalkacak ve kilo vereceksiniz.

 

Ancak hastalar balon anjiyoplasti ile tüp mide ameliyatından alacakları sonuçların aynı olmayacağını anlamalı ve her iki yöntem hakkında da detaylı olarak bilgilendirilmelidirler. Aynı şekilde cerrahi sınırda olmayan ancak ameliyat olma arzusu olan hastalarla da karşılaşmaktayız

 

Mide Balonu Nedir?

 

Obezite tedavisinde sadece “doğru hastaya doğru yaklaşım” tatmin edici hasta sonuçlarıyla sonuçlanır. Böylece sorulması gereken soru "Eğer mide balonu ise, eğer ameliyat yaparsam?" Hayır,  obezite tedavisi benim için doğrudur? olmalı. Mide balonu fiyatları sizi korkutmasın. Özet olarak, topun gastrik balon dengesini kaybetmek için kesin seçimi, doktora uyum sağlamak için son derece önemlidir ve hastanın yanındaki bir diyet uzmanı bulunur.

 

Obezitenin tedavisi, hastanın doktorlar ve diyet ekibi olduğu bir süreçtir. Aynı zamanda, tüm yönleri araştırılması ve değerlendirilmesi önemli bir karardır.

 

Mide balonu, mideye yerleştirildikten sonra hava veya sıvı içeren 400-700 cc şişirilebilir silikon  balondur. Diyet ve egzersizle kilo veremeyen, ameliyat istemeyen ve ameliyat olma riski yüksek kişilerde endoskopik olarak uygulanan geçici bir kilo verme yöntemidir.

 

Mide balonu yerleştirildikten 6 ay ile 1 yıl sonra çıkarılmalıdır. Mide ülseri, büyük mide fıtığı ve gebelik durumlarında uygulanamaz. Bulantı, ağrı, ülserasyon, mide kanaması, mide delinmesi, bağırsak tıkanıklığı çok nadir görülen komplikasyonlardır.

 

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

 

Karın tankları mideye tüm vücut anestezisi altında endoskopik yöntemlerle yerleştirilir. Balon, özel bir uzatma hattı kullanılarak serumla şişirilen mideye yerleştirilir ve işlem tamamlanır. Tedavi süresi 30 dakikadır. Mide balonu hastalar alarmdan sonra bir süre için izlemeye göre tutulabilir. Mide balonunu taktıktan sonra, 1 yıl içinde kaldırılır. Bu süre içerisinde kişi doktorun tavsiyelerine uyarsa, beslenme alışkanlıklarına ve yaşam tarzına dikkat ederse istediği kiloya ulaşacaktır.

 

Yutulabilir Mide Balonu Yaptıranlar

 

Yutulabilen mide balonu olarak da bilinen yutma mide balonu, obezite tedavisinde kullanılan yeni teknoloji bir mide balonudur ve mideye anestezi veya ameliyat gerektirmeden yerleştirilebilmektedir. Bu top sayesinde diyet yaparken hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Mide balonu fiyatları operasyon prensibi diğer mide balonu dilatasyon yöntemleri ile aynıdır. Yutulabilen mide balonu sayesinde az yemek yerken tokluk hissi sağlamak ve dolayısıyla kilo vermek mümkündür.

 

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

 

Mide balonu vücudumdan atıldıktan sonra kilo vermeye devam ettim ve kendimi çok şanslı hissediyorum ve sağlıklı beslenme alışkanlığı edinerek hedef kiloma ulaştım. Korkmayın siz de başarıya ulaşabilirsiniz. Şimdi çok iyi bir ruh halindeyim, hiçbir şey istemiyorum ve neredeyse 5 kg gitti, çok mutluyum. Umarım bu tatmin duygusu hep böyle devam eder. Mide balonu İlk defa istediğim kiloya ulaşabileceğimden tamamen eminim. Sanırım midem bulanmadığı için gözüm bozuldu, sanırım ara sıra 2 gün midem bulanıyor ama dayanılmaz değil. Şimdi normal hayatıma devam ediyorum. Gelişmeleri bildirmeye devam edeceğim.

 

Yutulabilir Mide Balonu Fiyatları

 

Mide balonu fiyatları tipine ve hangi hastanede yapılacağına göre değişmektedir. Bazı durumlarda hastaya hafif bir sakinleştirici verilerek yapılır. Ancak bu, midede belli bir süre kaldığı sürece yapılan işlemlerden biridir. Yaklaşık 6 ay ile 1 yıl arasında midede kalır.

 

Balon takılmasının mantığı, hastanın yaklaşık 1 yıllık bir süre içinde yeme alışkanlıklarını değiştirmesi ve bu süre içinde bir kilo verme hedefi belirlemesidir. Birçok hastada bu yöntem oldukça etkilidir. Bu konuda en doğru bilgi, mide balonu fiyatları kişinin ilk ziyarette tıkanıklık olup olmadığını bilmek ve tedaviyi yapacak doktora sormaktır.

 

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ bilgi için hemen tıklayın.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?