Lazer Epilasyon ile Tüylerinizden Kurtulun

Lazer Epilasyon ile Tüylerinizden Kurtulun

Lazer Epilasyon ile Tüylerinizden Kurtulun
Lazer Epilasyon ile Tüylerinizden Kurtulun hande
Bu içerik 178 kez okundu.
Reklam

Lazer Epilasyon ile Tüylerinizden Kurtulun

Lazer epilasyon diğer epilasyon türlerinden farklı olarak kalıcı ve sağlıklı olduğu için tercih edilmektedir. Kadın erkek fark etmeksizin istenmeyen tüyleri kalıcı olarak yok eden lazer epilasyon geleneksel yöntemlere göre ağrısızdır.

Lazer Epilasyon Nedir?

 

Doğru ekipman ve profesyoneller tarafından yapıldığında son derece etkili ve zararsızdır. Uzmanlar, uygulanacak bölgeyi, cilt tipini ve rengini, kıl dokusunu inceleyecek, kullanılacak ekipman tipini seçecek ve epilasyon seanslarının sayısını bildirecektir. Lazer epilasyonun temel amacı kılları değil kıl kökünü yok etmektir. Kıl köküne lazer ışını uygulanması ile kıl büyümesini sağlayan kök hücrelerin işlevi kasıtlı olarak bozulur. Bu, tüylerin cilt yüzeyinde yeniden ortaya çıkmasını önler.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?


İstenmeyen tüylerden şikâyet eden herkese Beşiktaş lazer epilasyon yapılabileceğini unutmayın. Ancak bu tedaviden faydalanmak için herhangi bir cilt hastalığınızın olmaması gerekmektedir. Aynı zamanda ağda işlemini engelleyen herhangi bir sağlık sorunu olmaması umulmaktadır. Epilasyon, özellikle yakın bölge, kollar, bacaklar ve koltuk altı gibi vücudun çok fazla kıl alan bölgelerinde tercih edilir.

Lazer epilasyon Çeşitleri


Lazer epilasyon yaptırmak isteyenler mutlaka birbirini tanımalı ve tüy alacak kişiden hangi yöntemin kalıcı, güzel ve etkili sonuçlar vereceği konusunda bilgi almalıdır. Sarıyer lazer epilasyon merkezi müşteriyi konu hakkında bilgilendirmeli ve kendisi için doğru olan yöntem hakkında ön görüşme yapmalıdır. En çok kullanılan yöntemi seçmek iyi bir seçim olacaktır. İnsanların en çok kullanılanı değil, en yararlı olanı seçmesi önemlidir.

Ruby Laser

Melanositleri hedef alan kısa dalga boylarını kullanan bu sistem, ağırlıklı olarak ince ve açık renkli tüylerin alınmasında etkili sonuçlar verebilmektedir. Daha koyu ciltler için önerilmeyen yakut lazer, diğer lazer epilasyon uygulamalarına göre daha az ağrılıdır ancak etkili olabilmesi için daha fazla tedavi gerektirebilir. Küçük yüzeyler için idealdir.

Alexandrite Lazer

Alexandrite Lazer, en popüler lazer epilasyon yöntemlerinden biridir. 755 nm dalga boyunda lazer ışığı üretir. Bu kadar beğenilmesinin en önemli sebeplerinden biri de uygulamanın kısa sürede tamamlanıp saça hemen püskürtülebilmesi ve sonuçların uygulama sonrasında uygulama alanında hemen görülebilmesidir. Alexandrite lazer ile sırt kadar geniş bir bölge ve tüm bacak çok kısa bir sürede, 20-30 dakikada tedavi edilebilmektedir.

Diode Lazer

Diode lazer epilasyon uygulamalarında dalga boyu 800810 mm olan bir lazer ışını kullanılır. 810 mm lazer dalga boyunu kullandığından, lazer ışığı absorpsiyonu hem hemoglobin hem de melanin pigmentini hedefler. Genellikle cilt ile temas halinde uygulanır. Jel uygulanarak lazer ışığının yüzeye dağılmadan derinlemesine nüfuz etmesi amaçlanır. Yüz ve vücut kıllarında da başarılı olabilir.

Nd: Yag Lazer

Nd: yağ sistemi, 106 nm dalga boyunda ateşlenen bir lazer sistemidir. Yüksek hemoglobin absorpsiyonlu lazer sistemidir. Özellikle koyu ciltlerde daha az riskle uygulanabilir. İstenmeyen tüyleri gidermenin yanı sıra 532 nm de dövmeleri silmek ve cilt lekelerini temizlemek için de kullanılabilir. Nd: yağ lazer epilasyon uygulamasının avantajı tüm cilt ve kıl tiplerinde kullanılabilmesidir.

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Lazer epilasyondan sonra cildi 15 ila 20 dakika buz veya hava ile soğutmak cildi rahatlatır, kızarıklık ve şişmeyi azaltır veya tamamen yok olur. Cildin iyileşmesini sağlamak için işlemden sonra bölgeyi tekrar nemlendirici ile nemlendirin. Lazer epilasyon sonrası ilk 2 saat tedavi bölgesi çok sıcak suya maruz bırakılmamalıdır.

Özel alanda epilasyon etkisi olan ağır sporlar yapmayın. Kullandıktan sonra güneşlenmeyin ve solaryuma girerek 15 gün bronzlaşın. Lazer epilasyon yüz gibi açık bir cilt bölgesine yapılıyorsa bir sonraki seansa kadar güneşte güneş kremi kullanılmalıdır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

 

Lazer epilasyon fiyatları günümüzde çok farklı yöntemlerle yapıldığı için çok farklı fiyat seçenekleri bulunmaktadır. Ağrısız, pratik epilasyon çeşitleri ve uygun fiyat seçenekleri ile Levent lazer epilasyon kaliteli hizmet sunmaktadır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor