Lazer Epilasyon İşlemleri Nelerdir?

Lazer Epilasyon İşlemleri Nelerdir?

Lazer Epilasyon İşlemleri Nelerdir?
Lazer Epilasyon İşlemleri Nelerdir? hande
Bu içerik 134 kez okundu.
Reklam

Lazer Epilasyon İşlemleri Nelerdir?

Ataşehir lazer epilasyon işlemleri vücutta her bölgeye rahat bir şekilde uygulanabilen işlemlerdir. Farklı epilasyon türleri düşünüldüğünde lazer epilasyon işlemi hem çok daha kısa sürede gerçekleşir hem de işlem süresince kişiler ağrı hissetmezler. Bunun yanında işlemden sonra kişiler normal hayatlarına rahatlıkla dönebilirler.

Lazer epilasyon işleminde ciltte kalıcı iz kalma gibi bir durum söz konusu olmaz. İşlemden sonra uygulama yapılan alanda pembeleşme gibi bir durum söz konusu olabilir. Ancak bu durum çok kısa bir sürede geçecektir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon işlemi kıl üretimine neden olan kök hücrelerinin özelliklerini bozma özelliğine sahiptir. Kıl yapısında bulunan siyah boya maddesi melanin olarak isimlendirilir. Lazer ışınları melanin tarafından emilir ve kıl köklerinde yüksek bir ısı meydana gelir. Bu ısıda kıl köklerinin bozulmasına neden olur. Siyah renkli kıllar melanin bakımından daha zengindir. Bu nedenle bu tarz kıllar lazer ışınlarından çok daha hızlı bir şekilde etkilenirler.

Vücutta bulunan istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sorun olabilir. Aşırı tüylenme durumları kalıtsal olarak meydana gelebilir. Bunun yanında hormonal ya da kullanılan birtakım ilaçlar nedeniyle de meydana gelebilir. Ataşehir lazer epilasyon yöntemi istenmeyen tüylerden kurtulmak için kalıcı bir yöntemdir.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Üsküdar lazer epilasyon işlemlerinde lazer cihazında üretilmiş olan lazer ışınları cilde gönderilir. Bir el cihazı yardımı ile 15 mm alanlara tekli olacak şekilde atışlar uygulanır. Lazer işlemini yapan ve işlem yapılan kişilerin bu işlem sırasında koruyucu gözlük kullanımı oldukça önemlidir.

Cilde uygulanan lazer ışınları kıl yapısındaki siyah renkli melanin isimli boya maddeleri tarafından tutulur. Bu ışınlar kıl kökünde yüksek miktarda enerji oluşumuna neden olur. Bu da kıl köklerine zarar verir. Bu işlem esnasında kişiler hafif bir iğne batması hissi hissedebilirler. Üsküdar lazer epilasyon işleminden sonra bölgenin buz ile soğutulması kızarıklığın giderilmesine yardımcı olur.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Üsküdar lazer epilasyon tüm vücuda rahat bir şekilde kullanılabilir. Koltuk altları bu uygulamanın en çok kullanıldığı yerlerden biridir. Bu uygulamanın koltuk altlarında bulunan lenf bezlerine herhangi bir zararı bulunmaz. Lazer epilasyon sayesinde genital bölgedeki kıllardan kalıcı bir şekilde kurtulmak mümkün olur. Lazer epilasyon seansları genital bölgede kısa sürede sonuç verir.

Bikini bölgesinde de lazer epilasyon uygulamaları rahatlıkla uygulanabilir. Maltepe lazer epilasyon bikini bölgesi yanında bacak, yüz, sırt, göğüs, kol gibi alanlara da lazer epilasyon yapılması sağlanır. Lazer epilasyon uygulamasından sonra kişilerin güneşten uzak durması son derece önemlidir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Maltepe lazer epilasyon işlemlerinde aktif olan kıl kökleri etkilenir. Ciltteki tüm kıl kökleri aynı zamanda aktif olmadığı için bu işlemin birkaç seans tekrarlanması gerekir. Seans sayıları kıl yoğunluğuna ve uygulama yapılacak bölgeye göre değişiklik gösterir.

Bu nedenle lazer fiyatları da kişiden kişiye değişiklik gösteren bir konudur. Epilasyon işlemlerinde cilt tipine uygun bir şekilde doz seçimi gerçekleştirilir. Bu şekilde kıl köklerine zarar veren fakat cilde zarar vermeyen işlemler gerçekleştirilmiş olur.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyon için üç farklı dalga boyunun kullanıldığı lazer çeşitleri bulunur. Bunlar Alexandrite, Diode, ND:YAG Lazer epilasyon şeklindedir. Lazer dalga boyları farklı kıl tiplerini etkileme özelliğine sahiptir. Bu nedenle Maltepe lazer epilasyon işlemlerinde kıl köklerine uygun lazer cihazlarının tercih edilmesi önemlidir. Lazer epilasyon cihazlarının kullanıldıkları alanlara göre bazı avantajlarının yanında dezavantajları da olabilir. Bu nedenle cihazların doğru bir şekilde tercih edilmesi son derece önemlidir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?