İmplant Diş Tedavisi Uygulamaları

İmplant Diş Tedavisi Uygulamaları

İmplant Diş Tedavisi Uygulamaları
İmplant Diş Tedavisi Uygulamaları hande
Bu içerik 173 kez okundu.
Reklam

İmplant Diş Tedavisi Uygulamaları

İmplant tedavisi eksik olan dişlerin tedavi edilmesi amacı ile uygulanan yönteme verilen isimdir. Bu işlemde çene kemiğinin içerisine titanyum malzemeden yapılmış olan vidalar yerleştirilir. Vidanın üstüne ise protezden yapılmış dişler takılır. Bu tedavide diğer dişlere zarar verilmediği için oldukça avantajlı yöntemlerden biridir.

İmplant Diş Tedavisi Nedir?

Çene kemiğine yerleştirilmiş olan ve protez dişler için kök görevi gören yapay yapılara implant tedavisi verilen isimdir. Bu yöntem uzun ömürlü olması sebebiyle günümüzde sıklıkla tercih edilen yöntemler arasında yer alır. Protezler sabit ya da hareketli şekilde uygulanabilir. Bu protezler hastaların hem estetik açıdan rahat hissetmesine hem de çiğneme fonksiyonlarını yerine getirmesine yardımcı olur.

İmplant Diş Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

İmplant tedavisi alt ve üst çene kısımlarında diş olmaması durumunda uygulanır. Çenede aşırı kemik erimesi olması halinde eğer hasta tam protez kullanamıyorsa o zaman protezler implantların üzerine yerleştirilir. Büyük azı dişlerinin kaybedilmesi durumunda bölgenin dişsiz kalması halinde takıp çıkarılabilen protezler kullanılır.

İmplant Diş Faydaları Nelerdir?

İmplant yöntemi sağlam olduğu için güvenilir yöntemler arasında yer alır. İmplantların üzerine protez yapılması ile bu protezler gerçek dişlerin yerini alarak çiğneme görevini yerine getirir. Bunun yanında estetik açıdan da hoş bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

İmplant Diş Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

İmplant diş yaptırmadan önce işlemlerin planlanması son derece önemlidir. Diş tedavisi fiyatları yapılacak olan işleme göre değişiklik gösterir. Bu tedavide kemik yapısı tedaviyi belirleyen etmenler arasında yer alır. Tedaviye başlanmadan önce ağız hijyenine dikkat edilmesi de önemli konular arasında yer alır.

İmplant Diş Tedavisi Kaç Aşamadan Oluşur?

İmplant diş tedavisi iki aşamalı bir işlem olma özelliğine sahiptir. Öncelikle cerrahi aşama gerçekleştirilir. Bu aşamada implant kemiğe yerleştirilir. Ardından da protez takma işlemleri gerçekleştirilir. Diş tedavisi fiyatları implant çeşidine bağlıdır.

İmplant Diş Neden Tercih Edilmeli?

Çene kemiğinde kemik erimesi olması durumunda implant kullanımı büyük önem taşır. Bunun yanında protez ağız ile son derece uyumlu olduğu için yabancılık çekilmez. Doğal dişlerdeki gibi insanlar yemek yeme, konuşma, tat alma gibi konularda zorlanmazlar. Bunun yanında yaşam kalitesinin artmasına yardımcı olur. Diş tedavisi fiyatları işlem süresi, protez gibi konulara bağlı olarak farklılık gösterse de tedavi son derece uygundur.

Şeffaf Plak Tedavisi Nedir?

Şeffaf plak tedavisi klasik teller kullanılmadan kişiye özel olarak üç boyutlu yazıcılarda hazırlanan şeffaf plaklar ile gerçekleştirilen tedavi çeşididir.

Şeffaf Plak Tedavisi Hangi Hastalıklarda Uygulanır?

Ortodontik bozukluk durumlarında bu tedavi yöntemi uygulanır. Dişlerin eğri, çapraşık, aralıklı, yanlış kapanma durumlarında tercih edilebilir.

Şeffaf Plak tedavisinin avantajları nelerdir?

Şeffaf plak tedavisi estetik bir tedavi yöntemidir. Çıkartılabilir özelliği ile tedaviye istendiği zaman ara verilebilir. Normal tellerde olduğu gibi ağrı hissi meydana gelmez.

Şeffaf Plak Tedavisi nasıl uygulanır?

Şeffaf plak tedavisinde dişlerin düzeltilmesi işlemi gerçekleştirilir. Diş üzerine yapıştırılan braketler de dişlerin hareket etmesine engel olur.

Diş teli olmadan şeffaf plaklarla dişler hareket eder mi?

Şeffaf diş plağı yönteminde bazı durumlarda tellerden daha erken sonuç almak mümkündür. Bunun yanında bu yöntem çok daha konforludur.

Şeffaf diş plak tedavisi öncesinde neler yapılması gerekir?

Ağız içinde bulunan çeşitli sorunların giderilmesinin ardından şeffaf plak tedavisine başlanabilir.

Şeffaf diş plak tedavisi sonrası dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir?

Tedavi sonrasında dişlerin tekrar bozulmasına engel olmak amacıyla hastalar bir süre koruyucu plaklar kullanmalıdır.

Şeffaf plak tedavisinde alt ve üst yaş sınırı var mıdır?

Ağızdaki daimi kesici dişler ile büyük azı dişlerin çıkmasının ardından şeffaf plak tedavisi uygulanabilir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor