Lazer Epilasyon Yöntemleri

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Lazer Epilasyon Yöntemleri
Lazer Epilasyon Yöntemleri hande
Bu içerik 327 kez okundu.
Reklam

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Aslında insanların hayatına yeni giren bir işlem değildir. 20 yıllık bir geçmişi olduğu söylenebilir. Üzerinde yıllar içinde pek çok gelişmeler olmuştur ve şu an son teknoloji yöntemler ile yapılır. Lazer epilasyon vücutta bulunan ve istenmeyen tüylerin lazer ışınları kullanılarak, tamamen yok edilmesi işlemidir.

Lazer epilasyon günümüzde hem kadın hem de erkekler tarafından sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Vücutta bazen istemeyen tüyler can sıkıcı olabilir. Geçici yöntemler ile Bunlardan kurtulmak mümkün olsa da kalıcı olarak kurtulmak için en etkili yöntem, lazer epilasyon denilebilir. Bazı kişiler lazer epilasyon hakkında detayları merak eder. Öncelikle lazer epilasyon nedir, bunu bilmek gerekir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

Lazer epilasyon işlemleri, FDA onaylı olan cihazlar ile yapılır. Erkek lazer epilasyon ya da kadınlar için lazer epilasyon 12 yaş üzeri iki cinsiyet içinde uygundur. Ayrıca cilt yapısı ve kıl yapısının da uygun olması çok önemlidir.

Sonuç başarısı ya da sonuç alma süresi, her kişi de farklılık gösterir. Ergenlik dönemi 16 yaşına kadar hızlı bir şekilde devam ettiği için, öncesinde başarılı sonuç alma ihtimali daha düşüktür. Hem erkek lazer epilasyon hem de kadın lazer epilasyon aynı teknikler ile yapılır.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Erkek lazer epilasyon kullanım alanları genelde; koltuk altı, bacak, göğüs ve kol gibi bölgelere tercih edilir. Kadınlar için bacak, koltuk altı, dudak üstü, genital bölge ve kol bölgesi en çok tercih edilen bölgelerdir. Genital bölgenin içi, kulak içleri, burun için gibi bölgeler ise lazer epilasyon için uygun değildir. Bu bölgelere lazer ışığı verilmesi son derece tehlikeli olabilir. Lazer epilasyon fiyatları uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Diode lazer çok fazla tercih edilir. Kıl köklerini tahrip eden en etkili çeşitlerden biridir. Soprano ise en acısız olan işlemdir. Buz lazer özellikle don yıllarda çok fazla popüler olmaya başlamıştır. Kullanıcıların en memnun kaldığı, çeşitlerden biridir. Maliyeti daha yüksektir.

Buz lazer genel de esmerlere tercih edilir. Alexandrite ise daha çokta açık tenli kişiler için uygundur. Daha çok yaz aylarında tercih edilir. Buz lazer için mevsim kısıtlaması olmaz. Uygulanan yönteme göre lazer epilasyon fiyatları değişiklik gösterir.

Erkek Lazer Epilasyon Hizmetleri

Kadınlar gibi erkekler de lazer epilasyona ihtiyaç duyar. Özellikle tüy dökülmesinden rahatsız olan kişiler, rahatlık açısından lazeri tercih eder. Erkeklere de lazer yapılmadan önce, cilt tipi ve tüy tipine bakılır ve ona göre bir yöntem tercih edilir.

Erkekler de tüy yoğunluğu daha fazla olduğu için, lazer epilasyon fiyatları daha yüksek olabilir. Bunun sebebi, seans sayısının fazla olmasıdır. Lazer epilasyon hizmeti alırken, nereden aldığınız da çok önemlidir. Bu işin mutlaka deneyimli kişiler tarafından yapılması gerekir. Yoksa ciltte istemeyen lekelere yol açabilir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Fiyatları etkileyen çeşitli unsurlar vardır. Öncelikle hangi lazer türünün seçildiği önemlidir. Hepsinin kalitesi ve başarı oranı farklıdır. Daha sonra kaç seans lazer uygulaması yapıldığına bakılır. Genel de 9 seans sürer ama kişiye göre de değişiklik gösterir. Lazeri yaptırdığınız bölge fiyatları da çok önemlidir. Son olarak işlemin yapıldığı merkez de fiyatları etkiler. Fiyatlar genel olarak herkese hitap edecek şekilde sunulur. Tüylerden kalıcı olarak kurtulmak ve rahatlamak için, bu yöntem son derece kalıcı ve rahatlayıcı olacaktır. Lazer epilasyon fiyatları birçok kişi tarafından merak edilir.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?