Nem Alma Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nem Alma Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nem Alma Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Nem Alma Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler hande
Bu içerik 346 kez okundu.
Reklam

Nem Alma Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nem alma cihaz modellerinin hepsi birbirinden farklıdır. Nem alma cihazı kiralama ya da alım yaparken ilk bakmanız gereken yer suyun toplandığı haznedir. Bu cihazlarda farklı büyüklüklerde su hazneleri olmaktadır. Bu sebeple nem alma cihazını ne büyüklükte bir alanda kullanacağınız önemlidir. Alanın büyüklüğüne ve kullanım şeklinize göre nem alma cihazı almanızı öneririz.

Nem Alma Cihazının Önemi

Nem alma cihazı kiralama ya da satın aldığınız durumlarda, bulunduğunuz ortamda nem ve rutubet oluşumu olmamaktadır. Yaşadığımız alanlarda oluşan nem ve rutubet insan sağlığı açısından çok tehlikelidir. Alerjik rahatsızlıklar, astım, nefes darlığı, solunum yolu enfeksiyonları, romatizma gibi birçok hastalığa davetiye çıkartmaktadır. Bununla birlikte olarak nemin bulunduğu alan ve içerisindeki eşyalarda çok büyük zarar görmektedir. Bu sebeple nem kurutma cihazı kiralama hizmeti kesinlikle almalıyız.

Nem Alma Cihaz Özellikleri

  • Nem alma makinesinin nem ve ısı göstergeli olması
  • Şamandıra özelliği olmalı. Yani su belli bir seviyeyi geçtiğinde otomatik kapanma özelliği ve uyarıcı sinyal özelliğinin olması
  • Gürültüsüz olmalı
  • Hafif olması
  • Portatif ve rahat taşınır olması
  • İçine çektiği rutubeti boşaltabilmeli gibi özellikleri olmalıdır.

Nem alma cihazları, özellikle ev ve iş yerlerimizde hayat kalitemizi arttıran cihazlardır. Bu yüzden nem alma cihazı kiralamanızı ya da almanızı önermekteyiz. Bu sayede istenmeyen hastalıklara karşıda kendimizi ve ailemizi koruruz.

Çalışma Şekli Nasıldır?

Elektrikle çalışan bu cihaz ortamdaki havayı alarak soğutma sistemi ile havadaki nemi yoğunlaştırıp havadan arındırmakta ve ortama nemi alınmış kuru bir hava vermektedir.

Nem Alma Cihaz Çeşitleri Nelerdir?

Bu cihazın birbirinden farklı çeşitleri vardır. Cihazın kullanım alanına göre ev tipi, endüstriyel tip,  yarı endüstriyel tip, ısıtıcılı ve portatif tip nem alma cihazı olarak beş çeşidi bulunmaktadır.

Nem Alma Cihazı Ne Kadar İşe Yaramaktadır?

Nem alma cihazının işlevselliğine bakacak olursak öncelikle havadaki nemin çok azalması da çok fazla olması da istenen ve yarayışlı bir durum değildir. Yani cihazınızı çok fazla çalıştırdığınız durumda havadaki nem aşırı azalacaktır ve hava kalitesi düşmüş olacaktır. Ya da çok az çalıştırdığınız durumlarda havadaki fazla nem alınamayacağı için bu defa da nemli havanın istenilen kuru hava oranına düşürülemeyecektir. Bu gibi durumlarda cihazınızı çalıştırdığınız süre ile orantılı olarak işlevselliği artıp ya da azalacaktır.

 

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?