Vladimir Zelenski'den açıklama

Vladimir Zelenski'den açıklama
Vladimir Zelenski'den açıklama hande
Bu içerik 366 kez okundu.
Reklam

Zelenski, Avrupa Yayın Birliği'nin sağladığı röportajda, Ukrayna PBC Haber Müdürü Angelina Kariakina, Çekya Televizyonu Uluslararası Baş Muhabiri Michal Kubal ve Fransız televizyonunun sorularını yanıtladı. Çekya Televizyonu CT24'ün internet sitesinde yer alan röportaja ait metinde, Zelenski,  Rusya ile savaşın başlama gerekçesini oluşturan ayrılıkçı bölgeler konusunda önemli bir adım attı. Metine göre Zelenski, barış görüşmelerinde Ukrayna'nın durumu sorulunca şu açıklamayı yaptı: 

Zelenski, röportajda Rusya Devlet Başkanı Putin ile ayrılıkçı ve geçici işgal edilen bölgeleri görüşmede hazır olduğunu belirtirken şöyle konuştu:

"Rusya Devlet Başkanı ile ilk görüşmemde, işgal altındaki topraklarla ilgili bu güncel ve bizim için önemli konuları tartışmaya hazırım. Ama kararın bu toplantıda verilmeyeceğinden eminim. Çünkü, size karşı tamamen dürüst olmam gerekirse, güvenlik garantisi konuları anayasa değişiklikleri anlamına gelir. Ve bunun hakkında konuşursak her halükarda sadece Başkan tarafından karar verilmeyecek. Bu oldukça uzun bir süreç. Hem Ukrayna Parlamentosu (Rada) hem de Ukrayna halkı karar verecek"

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Japon Deprem Profesörü Shinji'den Açıklama
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor
Konteynerlerde çıkan yangın devam ediyor