Kıbrıs’a Taşınmak İsteyenlere Öneriler

Kıbrıs; doğası, zengin tarihi ve ortak mirasa sahip olmamız nedeniyle öne çıkan yerlerdendir. Bu sebeple, Türkiye’den çok sayıda kişi Kıbrıs’a yerleşmek istemektedir.

Kıbrıs’a Taşınmak İsteyenlere Öneriler
Kıbrıs’a Taşınmak İsteyenlere Öneriler Tanitimweb@sanikhaber.com
Bu içerik 418 kez okundu.
Reklam

Kıbrıs; doğası, zengin tarihi ve ortak mirasa sahip olmamız nedeniyle öne çıkan yerlerdendir. Bu sebeple, Türkiye’den çok sayıda kişi Kıbrıs’a yerleşmek istemektedir.  Masmavi kumsalları ile yazlık maksatlı kalanlar ile tüm seneyi burada geçirmek isteyenlerin de temelli kalmak istedikleri yerlerdendir. Yavru Vatan’a yerleşmek elbette Türk Vatandaşları için kolay olmakla birlikte bazı prosedürlerin de olduğu unutulmamalıdır.

Kuzey Kıbrıs’ın Türk Vatanı olması, ayrı bir ülke olduğu gerçeğini unutturmamalıdır. Bu nedenle, taşınma ve oturum için bazı izinlerin alınması gerekir. Konsolosluğa yapılan başvuruların ardından diğer prosedürler de takip edilmek zorundadır. Diğer ülke vatandaşlarına nazaran Türk Vatandaşlarımız için bu süreç çok daha hızlı işleyecektir. Bu prosedürler tamamlandıktan sonra profesyonel bir uluslararası evden eve nakliyat firmasından hizmet alınması gerekir.

Eşyaların Özenle Taşınması

Zati eşya taşımacılığı adı altında kastedilen kişiye özel tüm eşyalardır. Oturum izninin sonrasında bu eşyaların da deneyimli olan nakliyat firmaları aracılığı ile taşınması gerekir. Taşımacılık öncesinde CMR sigortası yapılması ve nakliyat sözleşmesinin hazırlanması gerekir. Nakliyat sözleşmesi, sözlü vaat edilen her şeyin yazılı ortamda kayıt altına alınmış onaylı belgeleridir. Eşya miktarı, ağırlığı, ödeme şekli, sigortası gibi tüm unsurlar bu belgede yer alır.

Sözleşme maddeleri arttırılabilir. Ödeme yapılmadan taşınma hizmetine başlanmışsa ödeme tarihi ve tutarı da bu belgede belirtilmek zorundadır. Eşyaların muhteviyatlarına uygun şekilde taşınması ve dayanıklı malzemelerden yapılmış olan koli içerisinde nakledilmesi gerekir. Kıbrıs’a eşya nakliyesi için vapur ya da havayolu gibi seçeneklerden uygun olanı tercih edilir. Kurumsal taşıma şirketleri nakliyat öncesi her türlü prosedürü takip eden ve sonrasında nakliyatı gerçekleştiren şirketlerdendir.

Güvenli Taşımacılık Hizmetleri

Türkiye’den Kıbrıs’a evden eve nakliyat konusunda hizmet sunan şirketler arasında, uluslararası taşımacılık deneyimi olanlar tercih edilmelidir. Eşyaların taşınmasını kolaylaştıracak bazı sistemlerin olması da önem taşır. Bu sistemlerin başında gelen asansörlü nakliyat sistemleridir. Bu sistemler en yüksek katlardan kolaylıkla ve hasarsız şekilde eşya çıkarılmasını sağlar. Son teknolojiye sahip olan aygıtlar nakliyatı hızlandırır. Donanımı ve tecrübesi ile uluslararası taşımacılık için https://www.sirlojistik.com/  önerilen firmaların başında gelir.    

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?