Formula 1’de Yeni Gelişme | F1 Antrenman Saatleri

Dünyanın en çok ilgi ile takip edilen sporlarından birisi olan Formula 1, yeni sezon öncesinde bir değişikliğe gidiyor. Sezon öncesi test tarihlerinde yapılacak değişiklik ile 3 günlük yeni bir format söz konusu. Takımların talebine rağmen test süresine uzatmayan F1’e tepki var.

Formula 1’de Yeni Gelişme | F1 Antrenman Saatleri
Formula 1’de Yeni Gelişme | F1 Antrenman Saatleri tufan
Bu içerik 304 kez okundu.
Reklam

 

 

Dünyanın en çok ilgi ile takip edilen sporlarından birisi olan Formula 1, yeni sezon öncesinde bir değişikliğe gidiyor. Sezon öncesi test tarihlerinde yapılacak değişiklik ile 3 günlük yeni bir format söz konusu. Takımların talebine rağmen test süresine uzatmayan F1’e tepki var. Milanobet Barcelona’da gerçekleşecek dünyanın en prestijli araba yarışı organizasyonunda hangi takımlar deneme tarihlerini açıkladı? Test çekimleri canlı olarak takip edilebilecek mi? İkinci test hangi şehirde gerçekleşecek? Haberin detayları yazımızda.

2022 sezonunun tarihlerinin resmi olarak onaylanmasından sonra F1 iki farklı test yapacağını duyurmuştu. Araba sporları hakkında ünlü bir kaynak olan RacingNews365’in yaptığı habere göre ilk testin 23 – 25 Şubat tarihleri arasında Barcelona’da gerçekleşmesi bekleniyor. Canlı gösteriminin gerçekleşmeyeceği testte ilk kez sergilenecek yeni araçlar oldukça merak ediliyor. Ayrıca, F1 TV üzerinden de her gün 60’ar dakikalık özetler halinde testleri takip edebileceksiniz.

Takımların Talebi Farklıydı

F1’in aldığı test kararı ile ilgili takımların talebi ise farklıydı. The Circuit de Barcelona – Catalunya pistinde gerçekleşecek 3 günlük test için F1 takımları başlangıçta 5 günlük bir test talebinde bulunmuştu. Özellikle de küçük bütçeye sahip takımların diğer takımlara göre daha düşük bir teknolojiye sahip olması testin 5 gün olması açısından oldukça önemliydi. Milanobet giriş ancak F1 yönetimi tam tersi bir karar alarak süreyi 3 gün olarak açıkladı. Bu durum Formula 1 yönetiminin adalet sisteminin sorgulanmasına yol açtı.

İkinci Test Sakhir’de

10 – 12 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek ikinci test için takımlar Bahreyn’e seyahat edecek. Sakhir pistinde gerçekleşecek test için F1 TV’de canlı yayınlar olacak.

Red Bull ve Mercedes Test Öncesi Çekim Yapacak

Takımların test sırasında oluşabilecek problemleri önlemek aracı ile yaptıkları çekimler için takımlar 6 günlük resmi testin dışında bir gün seçerek çekim yapabilecekler. Pirelli lastiklerin kullanılacağı çekimlerde 100 km’lik pist süreleri yer alacak. F1’in önde gelen ekiplerinden Mercedes ve Red Bull, Barcelona’daki ilk testten bir gün önce çekim yapmayı planladıklarını açıklayan ekipler oldu.

Milanobetsitesi.com

Title – Formula 1’de Yeni Gelişmeler

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?