Tahılsız Kedi Maması, Tırmalama Tahtası Ve Malzemeleri Kuryemama.Com Sitesinde

Tahılsız Kedi Maması, Tırmalama Tahtası Ve Malzemeleri Kuryemama.Com Sitesinde

Tahılsız Kedi Maması, Tırmalama Tahtası Ve Malzemeleri Kuryemama.Com Sitesinde
Tahılsız Kedi Maması, Tırmalama Tahtası Ve Malzemeleri Kuryemama.Com Sitesinde hande
Bu içerik 293 kez okundu.
Reklam

Tahılsız Kedi Maması, Tırmalama Tahtası Ve Malzemeleri Kuryemama.Com Sitesinde

Tahılsız kedi maması adından da anlaşılacağı gibi tahılsız kedi mamasıdır. Yavru kedi maması içinde yaygın olarak bulunan tahıllar buğday, mısır, yulaf, arpa ve pirinçtir. Çoğu kedi tahılsız bir diyete ihtiyaç duymaz ve birkaç kediye tahıl alerjisi teşhisi konmuştur. Bir araştırmaya göre, kedilerde gıda alerjilerinin büyük olasılıkla nedeni mısırdır. Gıda alerjisi olan 56 kedi üzerinde yapılan bir çalışmada mısır sadece 4 vakaya neden oldu. 45 kedide ise sığır eti, süt ürünleri ve balık alerjisi tespit edildi.

Gıda alerjisi olan kediler için mama ürünleri bulunmaktadır. Kediler gıda alerjisi olabilir ve daha genel olarak polen ve pire ısırıkları gibi çevresel tahriş edici maddelere ve gıda alerjilerinden daha fazla bakım ürünlerine alerjisi olabilir. Kedi aknesi, uyuz, uyuz, bakteri ve mantarların cilt enfeksiyonları, kedilerde gıda alerjilerine benzer semptomlara neden olabilir. Veterinerinizden tam bir test isteyerek kedinizin ne tür alerjileri olduğunu belirleyebilirsiniz.

Bir gıda alerjisinden şüphelenseniz bile, veterineriniz gıda alerjilerini teşhis etmek için altın standart olan ve kedinizin durumunun nedenini belirlemeye yardımcı olan dışlama testleri önerebilir. Alerjiniz olup olmadığı konusunda herhangi bir şüpheniz varsa, teşhis için ilk başvuru noktanız veterineriniz olmalıdır.

Tahılsız, Glütensiz ve Düşük Karbonhidratlı Anlamına Mı Geliyor?

Çölyak hastalığı, ancak glütensiz bir diyetle tedavi edilebilen ağrılı bir durumdur. Ancak iyi haber şu ki, aynı hastalığın kedileri etkilediğine dair hiçbir bilimsel kanıt yok. Bu nedenle kedi glüteninden kaçınmak kesinlikle gerekli değildir. Pek çok evcil hayvan ebeveyni, tahıl içermeyen gıdaların genellikle patates, tatlı patates, tapyoka, mercimek ve bezelye gibi diğer karbonhidrat kaynaklarıyla değiştirildiğini düşünmeyi unutur.

Aslında, bazı tahılsız evcil hayvan mamaları, tahıl içeren kedi mamaları kadar veya daha fazla karbonhidrat içerir, ancak karbonhidratlar köpekleri veya kedileri şişmanlatmaz. Egzersiz eksikliği, hadım etme, aşırı yükleme, yemek artıkları ve karbonhidratlar yerine çok fazla yağ ve kalori, obezite için risk faktörleridir. Tahıllı karbonhidratlar, kedilere sağlıklı bir yaşamın anahtarı olan eksiksiz ve dengeli bir beslenme sağlayabilir.

Kedi Malzemeleri

Yeni bir yavru kediyi arabada yalnız bırakmak tehlikelidir. Bu nedenle, kedinizin yetişkin olması için yeterince büyük bir kedi taşıyıcı satın almanız önemlidir. Bu şekilde sürekli yanınızda taşıyabilirsiniz. Yavru kedi yatağı Yeni yavru kedinizin yeni ortamında kendini güvende hissetmesi için rahat bir uyku yatağı önemlidir. Tuvalet Yavru kedinizin kum kutusuna ihtiyacı olduğundan, gerektiğinde temizlemek için bol kumlu ve küçük bir kepçe içeren kum kutusunu kullanmalısınız.

Tırmalama Tahtası

Kedi tırmığı hastalığı, adından da anlaşılacağı gibi, kedilerin pençelerini kesmek için kullandıkları ahşap, karton ve ip gibi malzemelerin birleşiminden oluşan bir maddedir. Tüm kedi sahipleri bu eşyanın ne kadar değerli olduğunu bilir. Ancak kedilerin doğası çok farklıdır ve birçok nedenden dolayı fazla ödediğiniz ürünü beğenmeyebilirsiniz. Yaklaşmak istemeyebilirsiniz. Bu durum kedi sahibini zor durumda bırakabilir. Catboard'ları yapmak o kadar kolay ki, sevgili dostlarınız için istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Kedi tırmalama tahtası malzemeleritırmala tahtası ve tırmalama direği İdeal olarak, kedilerin pençelerine bakabilecekleri bir tırmalama direğine erişmeleri gerekir, bu nedenle bir tırmalama direği satın almak iyi bir fikirdir. Yavru kediniz için mama ve su kabı olarak yeni ve ona daha uygun olan yavru kedi  ayarlamanız yavru kedinizi beslenme açısından kolaylık sağlayacaktır. Çoğu kedi, plastik kaplardaki suyun tadını sevmez. Seramik, metal veya cam su kapları tercih edilebilir.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X