Epilasyon Cihazı Bakımı Nasıl Yapılır?

Epilasyon Cihazı Bakımı Nasıl Yapılır?

Epilasyon Cihazı Bakımı Nasıl Yapılır?
Epilasyon Cihazı Bakımı Nasıl Yapılır? hande
Bu içerik 130 kez okundu.
Reklam

Epilasyon Cihazı Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadın veya erkek fark etmeksizin kişisel bakım oldukça önemlidir. İstenmeyen tüyler de kişisel bakımın önemli parçalarıdır. Günümüze kadar istenmeyen tüylerden kurtulmak için çeşitli yöntemler denenmiştir. Ancak hepsi oldukça acılı işlemlerdir. Epilasyon cihazı ile istenmeyen tüylerinizden hızlı ve daha az acı hissederek kurtulabilirsiniz.

Evde epilasyon uygulamasını kendiniz de yapabilirsiniz, ancak epilasyon uygulamasının nasıl olduğu kadar, temiz cihazlarla yapılıyor olması da oldukça önemlidir. Epilasyon cihazı bakımı nasıl yapılır sağlık açısından, detaylı bir şekilde bilgi gerektirmektedir.

Epilatör Nasıl Temizlenir?

Evde uygulayacağınız epilasyon işlemini hijyenik hale getirmek doğru epilasyon cihazı bakımı ile mümkündür. Epilasyon cihazları, tamamen kişiye özel kullanım içindir, ortak kullanımlara uygun değildir. Kişisel kullanımda bile düzenli olarak bakım ve temizlik gerektirir.

Epilasyon cihazları için yapılacak bakımlar kullandığınız ürünün özelliklerine uygun olmalıdır. Örnek olarak, yalnızca kuru olarak kullanıma uygun olan cihazların temizliğinde su kullanımı cihazın bozulmasına sebep olabilir.

Epilasyon Cihazı İçin Kuru Temizlik

Epilasyon aletiniz ıslak kullanıma uygun olmadığı durumlarda, bu yöntemi tercih etmeniz faydalı olacaktır. Kuru kullanıma uygun epilasyon cihazı bakımı bakteri oluşumunu önlemek için önemlidir. Kullandığınız cihazın içinde biriken kılları, döküntü derileri fırça yardımı ile temizlemeniz gerekmektedir.

Kıl ve ölü derilerden arındığınız cihazınızı dezenfektan spreyler ile temizleyebilirsiniz. Ancak dezenfektanı doğrudan cihazına uygulamayın bez veya diş fırçası yardımı ile bu işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemler sonrasında epilasyon cihazınızı kuru bez ile iyice sildikten sonra bir süre havalandırmanız önerilir.

 

 

Epilasyon Cihazı İçin Islak Temizlik

Bu işlem için uygunsa cihazınız, öncelikle fişten çıkartınız. Başlıkları çıkartarak ılık su altında yıkayınız. Makinenizin tüm başlıklarını ayrı ayrı yıkayınız. Sonrasında dezenfektan spreyler ile temizleyip yıkadığınız parçaları iyice kurulayınız.

Epilasyon Cihazı Bakımının Faydaları

Epilasyon cihazının ve parçalarının düzenli olarak temizlenmesi, bakımının yapılması cihazınızın performansını arttıracaktır. Uygulayacağınız bakımlar ile epilasyon işleminiz daha konforlu bir hale gelecektir. Epilasyon cihazı bakımı aynı zamanda hızlı ve acısız bir epilasyon işlemi yapmanızı sağlayacaktır.

Epilasyon cihazı ile teninize pürüzsüzlük kazandırmak istiyorsanız ucuzagidiyor.com adresinden ihtiyacınıza yönelik ürünlere ulaşabilirsiniz.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X