Selçuk Bayraktar Kimdir,Nerelidir?

Selçuk Bayraktar Kimdir,Nerelidir?

Selçuk Bayraktar Kimdir,Nerelidir?
Selçuk Bayraktar Kimdir,Nerelidir? hande
Bu içerik 137 kez okundu.
Reklam

Selçuk Bayraktar Kimdir,Nerelidir?

 

Son zamanlarda arama motorunda gündemde olan kişiler arasında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar yer almakta. Yapmış olduğu başarılar ile adından söz ettirmeye devam eden Selçuk Bayraktar’ın hayatı ve başarıları merak edilmekte. Sizler için bu konu hakkında detaylı araştırma yaptık. Selçuk Bayraktar Kimdir,Nerelidir?Bu konuya ayrıntılı değineceğiz. Selçuk Bayraktar’ın başarıları işte merak edilen tüm detaylara haberimizde yer verdik…

 

Selçuk Bayraktar Kimdir?

 

Selçuk Bayraktar 7 Ekim 1979, Sarıyer, İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Trabzonlu olan Bayraktar, Türk mühendistir. Türkiye'nin ilk yerli üretim S/İHA sistemi Baykar Bayraktar TB2'nin mimarı, Baykar Savunma teknik müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti başkanı olarak tanınmaktadır.Haluk Bayraktar ve Ahmet Bayraktar adlarında kardeşleri vardır. Selçuk Bayraktar 1997 yılında Robert Kolej’den mezun oldu.Selçuk Bayraktar, 1997-2002 tarihleri arasında İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde lisans eğitimine devam etti. Bu sırada University of Pennsylvania’nın GRASP laboratuvarından staj kabulü aldı.

 

Selçuk Bayraktar’ın Başarıları

 

Selçuk Bayraktar’ın başarıları şu şekildedir;

 

  • TB2 İnsansız Hava Aracı Sistemi’nin güdüm ve kontrol sistemi tasarımı
  • Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine giren ilk Milli İHA olma ünvanına sahip Türkiye’nin ilk döner kanat İHA Sistemi Malazgirt İHA’nın tasarımı.
  • Bayraktar Mini İHA’nın tasarımını yapmıştır.
  • Bayraktar TB2 İHA Sistemi ile Milli Füze atışının başarıyla tamamlama.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X