Hasta Yatakları Sağlıklı mıdır?

Hasta Yatakları Sağlıklı mıdır?

Hasta Yatakları Sağlıklı mıdır?
Hasta Yatakları Sağlıklı mıdır? hande
Bu içerik 257 kez okundu.
Reklam

Hasta Yatakları Sağlıklı mıdır?

Hasta yatakları, yatan hastalar için olması gereken en sağlıklı eşyadır. Normal yatakları tercih eden kişiler ile hasta yataklarını tercih edenler arasında sağlık problemlerinde birçok farklılık görülmektedir. Bu farklılıklardan en önemlisi de yatak yaralıdır.

Yatak yaraları normal yataklarda oldukça fazla görülürken hasta yatağı tercih eden kişilerde görülmemiştir. Hasta yataklarının sağlık üzerindeki bir diğer etkisi de depresyonu azaltmasıdır. Yatan hastalar, hasta yatağını kendi başlarına kumanda ile hareket ettirebildiklerinden dolayı, birine bağımlı olma duygusundan kurtularak depresif durumlarını ve kaygı bozukluklarını ortadan kaldırırlar.

Hasta Yataklarının Yaralar Üzerinde Bir Etkisi Var mıdır?

Hasta yataklarının, özellikle hastalarda bulunan yatak yaralarında etkisi büyüktür. Yatak yarası, genel olarak yatağa bağımlı hastalarda hareketsizlikten kaynaklanarak çıkar. Bu durum, hastaların normal hastalıklarına da ek olarak bir sorunla, acıyla karşı karşıya kalmalarını sağlar. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için hastaları normal yataklardan ziyade hasta yataklarında yatırmak gerekmektedir.

Hasta yatağının normal yataklardan farklı olarak kumanda sistemi bulunur. Bu sistemle kolay bir şekilde hasta hareket ettirilebilir. Örnekle, uzun süre yatarak duran bir hastanın yarı oturur pozisyona getirmek yatak yaralarının önemli ölçüde azalmasını sağlayacaktır. Hastaları en az iki üç saatte bir hafif de olsa hareket ettirmek yaraların oluşma riskini ortadan kaldırır.

Hasta Yatağı Kiralama İşlemi Nedir?

Hasta yatağı kiralama, işlemi özellikle günümüzde oldukça tercih edilen bir işlemdir. Hasta yatağı kiralama işlemlerinde kişiler istedikleri gün boyunca kiralayabilirler. Bu işlemlerde her zaman için yatak temiz, steril olarak kişilere verilmektedir. Herhangi bir şekilde bakteri durumu söz konusu değildir. Genel olarak hasta yatağı kiralama işlemini kişiler ev taşırken belirli bir süre hastalarının farklı bir yerde bakacak olduklarında, hastalık kısa süreli bir şekilde ilerleyecekse veya bütçe durumları hasta yatağını satın almaya yetecek kadar değilse tercih ederler. Kişilerin bu işlemi tercih etmeme sebepleri tamamen düşüncelerinde kaynaklanır. Bu düşünce ise temizliktir. Bu tür bireyler gelip baktıklarında veya ellerine ürün geldiklerinde düşüncelerinde düzelme meydana gelir. Firmamız tarafında hastaların sağlıklarını önemsediğimiz için temizlik bizlerin her zaman önceliği olmuştur.

 Hasta Yataklarında Rahatlık İçin Manuel mi Tercih Edilmelidir Motorlu mu?

Hasta yatağı alacak kişilere motorlu ve manuel olarak iki seçenek sunulur. Manuel olan hasta yatağı daha çok geçmişte kullanılan yataklardandır. Bakıcı için zorluk yaratır. El ile hareket ettirilebilir haldedir. Motorlu hasta yatakları ise el kuvvetine gerek kalmadan hem hasta için hem de bakıcı için büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Özellikle; ağır olan hastalarda motor özelliğine sahip yataklar tercih etmek daha yararlı bir karar olacaktır. Hastaya bakan kişinin de sağlık açısından zarar görmemesi bu konuda önemlidir. Sizlerde hasta yataklarını incelemek satın almak veya kiralamak için Hürriyet Medikal ile güvenle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı