Online Psikolog Nedir?

Online Psikolog Nedir?

Online Psikolog Nedir?
Online Psikolog Nedir? hande
Bu içerik 543 kez okundu.
Reklam

Online Psikolog Nedir?

2010 senesinden beri online terapi konusunda yurt içi ve yurt dışı uygulamalar hakkında yapılan bilimsel çalışmalarda Türkiye'de bu uygulamanın yaygınlaşması ve uygulayıcıları oldukça çoğaldığını görmekteyiz. Online psikolog, online terapi nedir? Güvenli bir yöntem midir? Danışma hizmetlerinden kimlerin daha çok faydalanabildiklerinin detayları sıklıkla araştırılır? Tedavi görmek isteyen ve psikolojik olarak desteğe ihtiyacı olan kişiler son zamanlarda bu yöntemi tercih etmeye başladı.

Online İlişki Danışmanlığı Nedir?

Online ilişki danışmanlığı; ilişki sorunlarını online olarak yapan bir terapi yöntemi olarak tanımlanır. Online ilişki danışmanlığı hizmeti ile terapist, evlilikte çıkan sorunlar hakkında yönlendirmelerde bulunur. Son yıllarda internet ortamında yaşanan gelişmeler her alanda olduğu gibi psikolojik destek alanında da etkisini gösterdi. Normal şartlarda psikologlar bugüne kadar hep yüz yüze görüşmeler yaparak danışanlarına yardımcı olmaya çalışırdı.

Psikolojik danışma merkezinde bir psikolog ile yüz yüze olmanın terapiye getirdiği çok önemli avantajları bulunduğu bir gerçektir. Fakat günümüzde internetin yaygın bir şekilde kullanıldığı için psikolojik destek almak isteyen kişilere önemli bir imkânı sunuyor. Bu noktada online psikologlar kimdir sorusuna ön plana çıkarır. Bu konularda hizmet almak isteyen kişilere Online psikoloji sitesinden hizmet almaları önerilir.

Online Psikolog Desteği Hangi Alanlarda Etkilidir

Yalnız akut olarak ortaya çıkan stres, karar verme zorlukları, ilişki sorunları, çocuklarla alakalı danışmanlık alanı, evlilik problemleri, boşanma danışmanlığı, evlilik öncesi danışmanlık gibi alanlarda etkilidir. Bunların beraberinde cinsel problemler gibi alanlarda kullanılan psikolog desteği etkin olarak kullanılır. Ayrıca hizmet alanlarından bağımsız olarak belli durumlarda kişiler içinde online psikolog görüşleri oldukça pratik olabiliyor.

Bireylerin yaşamış oldukları şehirde psikolog desteğini ulaşamamaları veya kendi şehri küçük olduğunda bir psikoloğa götürmeye gitmekten çekilen kişiler için online psikolog görüşmeleri çok daha avantajlı olabilir. Online olarak alınan psikolog desteği yüz yüze destek ile karşılaştırıldığında oldukça ekonomik fiyatlardadır. Online görüşme ücreti ile yüz yüze görüşme ücreti karşılaştırıldığında bir saati için verilen ücret karşılığında iki görüşme yapılması online yöntemde mümkün olabiliyor. Online Psikoloji sitesi sizlere bu konuda her türlü imkânı sunar.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?