Uzmanlar uyarıyor

Uzmanlar uyarıyor
Uzmanlar uyarıyor hande
Bu içerik 336 kez okundu.
Reklam

ABD'nin saygın gazetelerinden Wall Street Journal'ın haberine göre, doktorlar botoks ve dolgu gibi estetik amaçlı işlemlerle Covid aşısını yakın zamanlarda yaptırmanın bazı yan etkilere yol açabileceği uyarısında bulundu.

Uzmanların raporlarına göre, nadiren de olsa mRNA aşıları asit bazlı cilt altı dolgularında reaksiyona ve ciltte şişliklere yol açabiliyor.

Amerikan Plastik Cerrahlar Topluluğu Başkanı Gregory Greco, kozmetik dolgu ve Covid aşısı arasında 2-3 hafta beklenmesi gerektiğini belirtti. Greco, “İnsanların dolgu yaptırmak için destekleyici aşıyı ertelemesini istemiyoruz” dedi.

Güzellik salonu işleten New Jersey'den Ashlee Kleinschmidt, düzenli olarak yüzüne dolgu işlemi yaptırdığını ancak sonbaharda ikinci Covid aşısını olduktan sonra bir ay beklediğini anlatarak “Yüzümdeki donma ifadesi gitmeye başladı ama yine de derin kırışıklıklar olmadı” diye konuştu.

Uzman doktor Alain Michon, yan etki ihtimalinin çok düşük olsa da var olduğunu, yürüttükleri bir araştırmada bu tür etkileri yaşayan iki hastaya rastladığını anlattı. Michon, aşı sonrası estetik tedavisinde yan etkiyle karşılaşma sıklığının yüzde 1'den düşük olduğunu tahmin ettiğini belirtti.

Wall Street'in haberinde, yan etkilerle ilgili haberlere karşın yüz dolgusu ve botoksa talebin artmaya devam ettiğine de dikkat çekildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı