Reklam
Reklam

Zikonyum Diş Nedir?

Zikonyum Diş Nedir?
Zikonyum Diş Nedir? Tanitimweb@sanikhaber.com
Bu içerik 123 kez okundu.
Reklam

Zikonyum diş porselen kaplama şeklinde uygulanan bir yöntemdir. Bu tedavi yöntemi genellikle daha estetik bir gülüş kaygısı içinde olan hastalar için uygulanır. Hastaların estetik kaygıları diş hekimliği tarafından ciddiye alınmış ve zirkonyum alt yapılı diş tedavileri daha sık kullanılmaya başlamıştır. Diş yapımında sıklıkla kullanılan zirkonyum saf ve beyaz renkli bir maddedir ancak dişlerde kullanımı saf haliyle değil; zirkonya seramiği haline dönüştürülmesi ve özel fırınlarda işlenmesiyle olmaktadır. Metal desteksiz kaplamalar grubuna üye olan zirkonyum, metal destekli kaplamalara nazaran daha doğal bir görünüm sağlamaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Zirkonyum diş kaplama uygulaması diğer diş kaplama uygulamaları ile benzer özellikler taşımaktadır. Bu tedaviler arasında temelde bulunan fark kaplama yapılan maddedir. Aynı metal destekli kaplamalarda olduğu gibi bu estetik diş uygulamasının öncesinde de etkili sonuç alabilmek adına dişler üzerinde bir takım oynamalar yapılır. Bu oynamalar sırasında genellikle diş küçültülür. Söz konusu uygulamaların nedeni kaplamanın tam olarak dişin üzerine oturmasını sağlamaktır. Zirkonyum kaplama dişler üzerinde herhangi bir hasara sebebiyet vermemekle beraber dişlerin ölçüsünün alınmasının ardından laboratuvar ortamında CAD/CAM teknolojisi kullanılarak üretilir. Dişle uygun bir renkte olan zirkonyumun kaplamanın üzerine birde seramik üst yapı işlenir. Ardından elde edilen zirkonyum dişin klinik ortamda normal dişle uyumlanması sağlanmaktadır. Son aşamada özel olarak geliştirilen yapıştırıcılar sayesinde dişe daimi olarak yapıştırılır.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum diş kaplama uygulaması protez uzmanı Bursa tarafından yapılan estetik bir işlemdir. Bu uygulamanın birçok avantajı vardır. Zirkonyum diş kaplamanın avantajları şu şekilde sıralanabilir;

  1. Zirkonyum diş kaplama şu an için diş hekimliğinde kullanılan gerçeğe en yakın estetik uygulamalardan bir tanesi konumundadır. Bilhassa estetik kaygısı fazla olan kişiler tarafından tercih edilen uygulamanın en büyük avantajı neredeyse tamamen gerçek bir görüntü ortaya koyuyor olmasıdır.
  2. Uygulama esnasında yapıştırılan zirkonyum kaplamanın herhangi bir şekilde çıkması ya da kayaması söz konusu olamaz. Bu nedenle çok uzun zamanlar boyunca kullanılabilir.
  3. Metal alerjisi olan kişiler tarafından gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.
  4. Zirkonyum kaplamaların yapıları son derece güçlü ve dayanıklıdır.
  5. Uygulanan kişi için herhangi bir rahatsızlık yaratmadığı gibi oldukça konforludur.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti