Reklam
Reklam

Bilişim Çağında Haber Botlarının Avantajları

Bilişim Çağında Haber Botlarının Avantajları
Bilişim Çağında Haber Botlarının Avantajları reklam
Bu içerik 252 kez okundu.
Reklam

 

Endüstri çağı sonrasında hayatımızdaki alışkanlıkları önemli ölçüde değiştiren Bilişim Çağında, işlerin otomasyon noktasına evirilmesi de kaçınılmaz hale gelmiştir. TV, Radyo ve Gazete gibi haber alma araçları Bilişim Çağının getirmiş olduğu teknolojik imkanlarla değişime uğramıştır. Habere ulaşım araçlarında eskisi gibi ana haber bültenlerini beklemek yerine artık habere anlık ulaşım imkânı elde edilmiştir.

 

Haber alanındaki bu gelişmeler haber sektörünün de gelişmesine sebebiyet vermiştir. Bilişim Çağında haberlerin kaynaklardan temin edilmesi, düzenlenmesi ve hızlıca internet sitesi takipçilerine ulaştırılması, bu çağın haber siteleri tarafında olmazsa olmazı olan haber botları vasıtasıyla yapılmaktadır.

 

Haber Botları, onlarca çalışanın tek tek yapması gereken haber takip işlemlerini kendi başına yaparken, haber düzenleme ve yayınlama gibi süreçleri de yüzlerce fonksiyon ve modülleriyle yapabilen WBots gibi gelişmiş fonksiyonel projelerin de doğmasını kaçınılmaz hale getirmiştir.

 

WBots ile çok sayıda popüler kaynak takip altına alınabilmekte, haber botları ile gelen bu içerikler modüler yapılar sayesinde tasnif edilebilmekte ve düzenleme için taslaklar oluşturulabilmektedir. Hali hazırda haber sitesi sahiplerinin tek tek kaynakları sürekli takip ederek yapmış oldukları bu işlemler otomasyon noktasında gelişmiş algoritmalar ile desteklenen WBots önemli çözümler sunmaktadır.

 

Bilişim Çağınında Haber Botlarının Avantajları bu kadarla da kalmamaktadır. Gerek hız açısından, gerek haber içeriği ve medyaları açısından değişim ve düzenlemelere imkan veren WBots sizi rakiplerinizin önüne geçirme konusunda olmazsa olmaz bir araç olarak desteklemektedir.

Ancak; Otomatik Haber Botları ile sitelerine içerik gönderecek haber sitesi sahiplerini de haber toplama ve bunları yayınlama işlemlerinde uyarmakta fayda var. Özellikle haber botları kullanan web sitesi sahipleri, içerik temin ettikleri kaynaklarda, sitelerin telif maddelerini okuyarak bu telif maddelerine uygun olarak davranmakla mükellef olduklarını unutmamalıdırlar.  Yanı sıra mail ile ilgili kaynak sitelerden izinler alarak; WBots yardımıyla bu izinler vasıtasıyla içerik düzeni yardımıyla, örneğin yazı sonuna otomatik kaynak linki ekleme, haberin belirli bir kelimeye kadar kısaltarak yayınlama gibi özellikleri de kullanabiliyor.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti