Reklam
Reklam

İmamoğlu’ndan ‘partizanlık’ uyarısı

İBB, Güngören’deki eski mezbaha binasını, “Kültür ve Yaşam Merkezi”ne dönüştürdü. Merkez açılışında konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, siyasetin amaç değil araç olduğuna dikkat çekerek “Düşman yaratarak, birbirimize kötü gözle bakarak, hiçbir yere varamayız” dedi.

İmamoğlu’ndan ‘partizanlık’ uyarısı
İmamoğlu’ndan ‘partizanlık’ uyarısı
Bu içerik 99 kez okundu.
Reklam

İçerisinde nikah, davet, konferans, spor salonları ve 140 öğrenci kapasiteli “Yuvamız İstanbul” kreşinin bulunduğu Güngören Kültür ve Yaşam Merkezi'nin açılışı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından gerçekleştirildi.

“BURADA KÖFTECİLİK YAPTIM”

Açılışta konuşan İmamoğlu, hem üniversite öğrencisi hem de iş insanı olduğu dönemde Güngören'de çalıştığını burada lokantacılık yapıp köfte bile sattığını anlatarak ilçenin hayatında önemli bir yeri olduğunu söyledi.

Güngören'nin zorluklarını da bildiğini dile getiren İmamoğlu “İstanbul’da kişi başına en az yeşil alanın düştüğü ilçelerden birisi. Şehrimizin bu yoğun ve sıkıntılı bütün  alanlarını iyileştirme mecburiyetimiz vardır. Tam da bu anlamda işte Güngörenli hemşerilerimize gerçekten sosyal yaşamı canlandıracak ve güzelleştirecek, renklendirecek, böylesi güzel bir kültür ve yaşam merkezini açmanın da hayata geçirmenin de keyfini yaşıyorum” dedi.

“150 KREŞTE KARARLIYIZ”

Göreve geldiğinde inşaat halinde devraldıkları merkezi ziyaret ettiklerini ve başta kreş olmak üzere bazı fonksiyonlar eklediklerini ifade eden İmamoğlu, “7'den 70'e insanlarımızın kullanacağı bir mekan haline geldi. Kreşimiz mayıs ayından beri hizmet veriyor. Güngören’in göbeğinde çocukların burada eğitim alıyor olmaları beni oldukça sevindiriyor. Çünkü kreş yapma konusunda en sıkıntı çektiğimiz ilçeler;  Güngören,  Bağcılar gibi ilçeler. Hem yer bulmakta zorlanıyoruz. Hem bazen bazı belediyelerle de dayanışma içerisinde olma konusunda sıkıntılar yaşıyoruz. Ama yine de İstanbul’a 150 kreş hediye edebilmenin kararlığında yol yürüyoruz” dedi.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti