Reklam
Reklam

Eskişehir’de Üniversite Okumak

Eskişehir'de üniversite okumak birçok kişinin hayali. Öğrenci şehri olarak bilinen Eskişehir' de bulunan gençlerin enerjisi tüm şehre yayıldığından buraya gece gündüz hareketli bir hayat hakim.

Eskişehir’de Üniversite Okumak
Eskişehir’de Üniversite Okumak tufan
Bu içerik 109 kez okundu.
Reklam

 

Eskişehir'de üniversite okumak birçok kişinin hayali. Öğrenci şehri olarak bilinen Eskişehir' de bulunan gençlerin enerjisi tüm şehre yayıldığından buraya gece gündüz hareketli bir hayat hakim. Diğer Anadolu şehirlerinden çok farklı bir ambiyansa sahip olan Eskişehir, sadece Türkiye'nin değil dünyanın da en güvenli şehirleri arasında en üst sıralarda yer alır. Bu durum bireysel hayata ilk adımını atan öğrenciler için çok önemli. Bunun yanı sıra şehrin bulunduğu konum itibariyle büyükşehirlere yakınlığı ve bu noktalarla arasındaki ulaşım kolaylığı oldukça avantajlı olmasını sağlar.

 

 Memleketi İstanbul veya Ankara olan bir öğrencinin ailesini görmeye gitmesi çok kısa zaman alır. Burada hizmet veren hızlı trenin katkısı büyüktür. Üniversiteyi kazanarak şehre yeni gelenleri misafirperverlikle karşılayan Eskişehir halkı da öğrencilere uygun olan konut kiralamaları ve fiyatlandırmalar yapar. Bunun dışında öğrencilerin barınması için alternatifler de bulunur. Örneğin 3-4 odası olan bir apart dairede, mutfağı ve bazen de banyoyu birlikte kullanma koşuluyla tek kişilik daireler kiralamak mümkün. Öğrencilerin kendine ait bir alanı olması hedeflenen bu sistemde sadece oda için ücret ödenir, faturalar ve diğer masraflar için ayrıca ödeme yapılmaz. Buna benzer birçok seçenek Eskişehir'de yaşayacak öğrencilere sunulur. Burada hem ekonomik olarak hem de yaşam standartları olarak ilk kez gurbete giden öğrencilerin rahat etmesi amaçlanır.

Not: Üniversite şehri olan Eskişehir’e gelen misafirlerimiz, konaklama ihtiyaçları için Eskişehir Otel yani Ilgaz Business Hotel’i tercih edebilirler.

 

Eskişehir'de Üniversite Hayatı

 Eskişehir'de üniversite hayatı oldukça faaldir. Zaten şehrin içinde yapılabilecek birçok aktivite imkanı vardır. Bunun yanında üniversiteler de kendi içinde düzenledikleri etkinlikler ve festivallerle gençlerin sosyalleşmesini ve hayat içinde etkin rol almalarını sağlar. Okul kantinlerinde verilen lezzetli ve çok uygun fiyatlı yemeklerle öğrencilere ev sıcaklığı hissettirilir. Özellikle şehir merkezinde bulunan Anadolu Üniversitesi'ne yakın konumdaki Üniversite Caddesi'nde öğrenciler ihtiyaçları olan herşeyi ucuza bulabilirler. Tüm bu sebeplerden üniversiteyi Eskişehir'de okumak hem öğrencilerin hem de ailelerin ilk tercihlerindendir.

Kaynak: Eskişehir’de Üniversite Okumak

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti