Reklam
Reklam

Asfalt santrali çeşitleri

Asfalt santrali çeşitleri
Asfalt santrali çeşitleri Tanitimweb@sanikhaber.com
Bu içerik 60 kez okundu.
Reklam

Pek çok farklı amaca hizmet eden asfalt santralleri, kendi içlerinde birkaç çeşide ayrılırlar. Peki, Asfalt santrali çeşitleri nelerdir? Sabit (Batch) Asfalt Plent ne demektir? Mobil Asfalt Plenti nasıl çalışır? Kontinü (Sürekli) Tip Asfalt Plentleri ne işe yararlar? Sorularınızın yanıtı için yazımızı okumaya devam ediniz.

Sabit (Batch) Asfalt Plent

Büyük alanlarda çalışmak için kullanılan Asfalt santrali çeşitleri, taşınması biraz daha zor ve maliyetli tiplerdir. Bu yüzden, santral kurulumu öncesi iyi araştırma yapılmalı ve doğru karar verilmelidir. Yüksek maliyelere sahip bu tip santrallerde, verilecek yanlış kararlar daha büyük maliyetlere yol açar. Sabit (Batch) Asfalt Plent uzun soluklu işlerde kullanılan ve yüksek kaliteli asfalt üreten bir sistemdir. Genellikle belediyeler kullanırlar. Bu tip bir sistemin ürettiği asfaltın kalitesi, ürettiği miktar kadar yüksektir ve her türlü alanda kullanılabilir.

Mobil Asfalt Plenti

Sabit Asfalt santrali çeşitleri olduğu gibi mobillerde vardır. Mobilin özelliği, kolay taşınabilir olmasıdır. Mobil Asfalt Plenti bu sayede, daha düşük taşıma maliyetlerine sahip bir sistemdir. Kısa süreli işler ya da ufak çağlı projelerde kullanılır. Bu sebeple uzun soluklu üretimler için uygun bir seçenek değildir. Ayrıca bu sistemin kullanılması, dar alanlar ya da sokak araları gibi yerlerde büyük etkiler yaratır. Kullanımı kolay olan bu sistem, çok fazla işçi maliyetine de gerek kalmadan çalışır. Bir başka projeye geçmek istediğiniz anda sistemi taşımak çok kolay olacaktır.

Kontinü (Sürekli) Tip Asfalt Plentleri

Asfalt santrali çeşitleri arasında yer alan bir başka seçenek ise elbette kontinü tipi santrallerdir. Bu santraller, daha geniş kapsamlı ve sürekli projeler için kullanılırlar. Yüksek miktarda ve kalitede asfalt üreten Kontinü (Sürekli) Tip Asfalt Plentleri sayesinde, yüksek esneklikte de bir asfalta sahip olursunuz. Tüm bunlar ile birlikte bu sistemin çalışması çift karıştırıcı ile gerçekleşir. Bu da oluşan yüksek kalitenin ana çıkış noktasını oluşturur. Taşınması zor ve maliyetli bir sistemdir. Bu yüzden kısa işlerde ya da dar alanlarda işlevsel değillerdir. Sizde, asfalt santrali modelleri ve fiyatlarını görüntülemek için hemen, web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Size verdiğimiz linkler, sizler doğrudan siteye götüreceklerdir.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti