Amerika Yatırımcı Vizesi Eb 5

Amerika Yatırımcı Vizesi Eb 5

Amerika Yatırımcı Vizesi Eb 5
Amerika Yatırımcı Vizesi Eb 5 reklam
Bu içerik 730 kez okundu.
Reklam

 


Amerika gibi dünya devi bir taşınmak, burada oturmak ve çalışmak isteyen vatandaşlar, bazı şart ve nitelikleri sağlamak zorundadır. Bunun için akla ilk gelen seçenek yeşil kart almak olsa da, bir diğer yolu ise eb 5 yatırımcı vizesi almaktır. Bu vize, Amerika’da yaşamak isteyenler için kapıları açan bir anahtar olarak düşünülebilir. Bu vize programı, oturum izni almak isteyen yabancı yatırımcılar için oluşturulmuştur. Yatırımcı vizesine sahip olan vatandaşlar, gerekli şartları sağladığı takdirde aynı zamanda yeşil karta da sahip olabilmektedir. 


Bu vizeyi almak isteyenler, yatırım niçin iki farklı yol izleyebilir. Bunlardan biri, şahsın kendisinin yönetip işleteceği ve en az 10 Amerika vatandaşına iş imkanı sunacağı bir işletme açmaktır. Ancak bu sistem fazla sermaye ve iş gücü gerektirdiği için diğer seçenek daha fazla rağbet görmektedir. Bu sistem Bölgesel Merkez programı olarak bilinir. Bu yöntemde, bir merkez üzerinden birçok yatırımcı ile ortak sermaye ve iş planları üzerinden gidilir. 


E-2 Vizesi


Yine bir yatırımcı vizesi olan E-2 vizesi, daha ileri seviye bir ticari vizedir. Bu vizeyi almak için; yapılan yatırımın geliştirilmesi, mevcut yatırım alanının yönetimini elinde bulundurma ve bu alanın en az %50’lik kısmına bizzat sahip olma şartı aranmaktadır. Bu vizeyi almaya hak kazanan vatandaşlar, sonrasında yeşil kart başvurusu yaparak daimi oturma iznini almaya hak kazanabilirler. 

Vize sahipleri, eş ve 21 yaş altı çocuklarını da aynı vize ile Amerika’ya görülebilirler. Ancak bu aşamada istenen, E-2 vizesi sahibiyle eş ve çocuklarının aynı uyruklu olmasıdır.

Bu vize, tüccar vizesi olarak da tanımlanabilir. Çünkü asıl amacı, girilen ticari etkileşimlerin her iki ülkeye de karşılıklı olarak fayda sağlamasını ve yapılan yatırımın geliştirilmesini sağlamaktır. 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X