Reklam
Reklam

Taliban: Hükümette yeni değişiklikler olacak ve bunu reformlar takip edecek

Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen Afganistan zirvesine katılan Taliban temsilcileri, ülkede yeni reformlarla birlikte hükümette değişikler yapacaklarını duyurarak, "Hükümette yeni değişiklikler olacak ve bunu reformlar takip edecek. Daha önce belirtildiği gibi bu geçici bir hükümet ve yeni reformlar yapılacak" dedi.

Taliban: Hükümette yeni değişiklikler olacak ve bunu reformlar takip edecek
Taliban: Hükümette yeni değişiklikler olacak ve bunu reformlar takip edecek
Bu içerik 126 kez okundu.
Reklam

Afganistan’da, Taliban rejiminin kontrolü ele almasının ardında geçici hükümet atamasının gerçekleştiği ülkedeki siyasi duruma ilişkin Rusya’nın başkenti Moskova’da Taliban temsilcilerinin katılımıyla Afganistan zirvesi düzenlendi.

Rusya, ABD, Çin ve Pakistan’ın öncülüğünde Hindistan, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan ve Özbekistan’ın da gözlemci sıfatıyla katıldığı zirvenin ardından basın toplantısı düzenleyen Taliban temsilcileri toplantıya ve ülkedeki siyasi duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.

Zirvede ön plana çıkan, Afganistan’da kapsamlı bir hükümetin kurulması çağrısına olumlu yaklaşan Taliban temsilcileri, bu yönde adım atacaklarını belirterek, “Hükümette yeni değişiklikler olacak ve bunu reformlar takip edecek. Daha önce belirtildiği gibi bu geçici bir hükümet ve yeni reformlar yapılacak” ifadelerini kulandı.

“ÇOK İYİ BİR GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİ”

Taliban heyetinin lideri ve aynı zamanda Afganistan Başbakan Yardımcısı Vekili olan Özbek asıllı Abdusselam Hanefi yaptığı açıklamada, zirveye katılan ülkelerin Afgan hükümetiyle diyaloğu desteklediğini ifade ederek, “Zirveye katılan tüm ülkelerin temsilcileri Afgan hükümetiyle diyaloğu destekledi” ifadelerini kaydetti.

Moskova’daki zirvenin çok verimli geçtiğini bildiren Hanefi, “Dostane ve iyi bir atmosferde toplantı gerçekleşti. Rusya’nın bu girişimlerini takdir ediyor ve memnuniyetle karşılıyoruz. Çok iyi bir görüşme gerçekleşti” dedi.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti