Meclis kürsüsünde gözyaşlarına hakim olamadı: Bu bir cinayettir

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde söz alarak İscehisar ilçesinde 5 çocuğun hayatını kaybettiği kazayla ilgili konuştu. Konuşmasında gözyaşlarına hakim olamayan Köksal, “Kapısı çuval ipiyle bağlanan, hız kontrolü yapılmayan aracı denetleyen yok. Bu bir cinayettir” ifadelerini kullandı.

Meclis kürsüsünde gözyaşlarına hakim olamadı: Bu bir cinayettir
Meclis kürsüsünde gözyaşlarına hakim olamadı: Bu bir cinayettir
Bu içerik 183 kez okundu.
Reklam

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde söz alarak 5 çocuğun hayatını kaybettiği kazayla ilgili konuştu. Konuşması sırasında duygularına hakim olamayan Köksal gözyaşları içerisinde yaşanan kazaya isyan etti.

“OKUL SIRALARI MUSALLA TAŞI OLDU”

“Taşımalı eğitimin acı gerçeği ortaya çıktı” diyen Köksal şunları söyledi:
“Okul öğrencinin bulunduğu yerde olmalı. Okul olmadığı için bu yavrular hayattan koparıldı. Köy okulları maliyetli öğretmen sıkıntısı var diyeceksiniz. Son 6 yılda taşımalı eğitime 16.3 milyar lira para harcadınız. Bu parayla köy okullarının tamirini yapabilirdiniz. Bu parayla yüzbinlerce öğretmeni bu okullara öğretmen olarak atayabilirdiniz. Okulu açmadınız öğretmeni atamadınız bu okulun bahçesinde ne yazıkki 5 yavrumuzun cenaze namazını kıldırdınız. Kapalı olan okulun sıraları bu küçücük bedenlere musalla taşı oldu”

“BU ÇOCUKLAR GÖZ GÖRE ÖLÜME GÖNDERİLDİ”

Köy muhtarının köye okul açılması için dilekçe vermesine rağmen bir sonuç alınamadığını ifade Köksal, “Köye defalarca gittim. Köy muhtarı diyor ki dilekçe verdim okulu açın öğretmen gönderin dediğini söylüyor. ‘Ama maliyetli olur' diye açmadıklarını söylüyor. Hadi okulları açmadınız. Köydeki servisleri doğru düzgün denetleyebilirdiniz. Bu köylülerin aileleri diyor ki ihaleyi alan araç başka taşıyan araç başka. İhaleyi alan şoför başka taşıyan şoför başka. Aracın okul taşıtı olup olmadığı belli değil. Kazanın olduğu yolu kim yaptı, mıcır neden temizlenmedi sorusunun cevabı yok. Kapısı çuval ipiyle bağlanan, hız kontrolü yapılmayan aracı denetleyen yok. Bu bir cinayettir. Bu çocuklar göz göre göre ölüme gönderildi” ifadelerini kullandı.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..