Reklam
Reklam

FUE Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi
FUE Saç Ekimi reklam
Bu içerik 94 kez okundu.
Reklam

 

 

Dökülmeyen ve gür saçlara sahip olmak isteyen insanlar günümüzde pek çok alternatife sahiptir. Bu alternatif yöntemlerden birisi de FUE saç ekimi tekniğidir. Eğer kellik sorununa karşı kalıcı bir çözüm arıyorsanız, bu rehberdeki bilgilere göz atabilirsiniz. Bu sayede FUE saç ekimi hakkında merak ettiğiniz tüm cevapları bulabilirsiniz.

 

FUE Saç Ekimi Nedir?

 

FUE, Foliküler Ünite Ekstraksiyonu kavramının kısaltılmış halidir. Bu yöntemde, saç derisinde kesi yapılamamaktadır. Bu nedenle iyileşme süreci nispeten daha hızlıdır. Ancak tedaviye verilen cevap, her hastada aynı olmayabilir. Bu nedenle FUE saç tedavisi konusunda uzman eller tarafında yardım almanız çok önemlidir. Başarılı giden bir tedavi süreci sonrasında, kellik sorunundan kurtulmanız mümkündür. Aynı zamanda işlem sonrası herhangi bir yara veya kesi izinin kalmaması da, tedavinin avantajlı yönleri arasında yer almaktadır.

 

FUE saç ekimi, birden fazla aşamadan oluşmaktadır. Gelin bu aşamalara sırası ile göz atalım. Akabinde FUE saç ekimi fiyatları ve tedavi sonrasında iyileşme sürecine odaklanalım.

 

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

 

FUE saç ekimi tedavisi, lokal anestezi altında yapılmaktadır. Esas olarak ense bölgesindeki saç köklerinin, kelleşen bölgeye nakli şeklinde yapılmaktadır. Bu yöntemde, ense bölgesindeki saç kökleri, dikkatle alınır. Daha sonrasında ekim işlemine geçilir. Bu aşamada, hastaya göre doğru büyüklük ve derinlikte kanallar açılır. Açılan kanallara saç kökleri yerleştirilir.

 

İşlem sona erdiğinde, bir gün boyunca kontrol edilmektedir. Kontrol sonrasında yıkama işlemi başlar. Bu işlem 10 gün boyunca devam eder. Yaklaşık 3 hafta gibi bir süre zarfında, saçlarda uzama görülür. Ancak bu uzama sırasında saçlarda dökülme meydana gelir. Elbette bu durum endişe edilecek bir durum değildir. Zira beklendik ve geçici bir dökülme meydana gelir. Dökülme aşamasından sonra saç kökleri dinlenmeye geçer. Dinlenme aşamasından sonra saç kökleri uzamaya başlar. Uzama aşamasından yaklaşık olarak 6 ay sonra, saçlar istenen halini alır. Elbette saç derisi bölgelerine göre bu süre ve uzama şekli değişiklik gösterebilmektedir.

 

FUE Saç Ekimi Fiyatları

 

İstanbul’da FUE saç ekimi fiyatları, hastaya göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle net bir fiyat teklifi sunmak için öncesinde hastanın muayene edilmesi gerekir. Eğer FUE saç ekimi fiyatları konusunda net bir bilgi almak istiyorsanız, iletişime geçerek sorularınızı iletebilirsiniz. Bu sayede endişelerinizi paylaşarak makul bir fiyat teklifi alabilirsiniz. Günümüzde modern tekniklerin arasında yer alan FUE tekniği, saç ekimi konusunda da oldukça başarılı sonuçlara imza atmaktadır. Elbette bu başarının altında uzman ellerin ve modern araçların yer aldığını söylemek gerekir.

 

FUE Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

 

FUE saç ekimi sonrasında, belirli bir iyileşme süreci başlar. Bu süreç daha önce de belirttiğimiz üzere hastaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak ortalama değerler üzerinden konuşabiliriz.

 

Tedavi sonrasında bir günlük süreç içerisinde hasta kontrol edilir. Kontrol sonrası yıkama süreci başlar. Bu aşamaları daha önce de belirtmiştik. Ancak tedavi sonrasında, saç dökülme evresi görülür. Buna dikkat çekmek istiyoruz. Bu sürece, şok dökülme adı verilmektedir. Neredeyse her hastada bu süreç meydana gelmektedir. Ancak hastalar paniğe kapılabilirler. Şok dökülmenin normal bir süreç olduğunu ve her hastada beklendiğini tekrar belirtelim. Peki şok dökülme neden olur? Hemen özetleyelim.

 

Saç ekimi tedavisi sonrasında, işlem yapılan saç kökleri kendini korumaya alır. Bu nedenle kanallar kapanır ve saç kökleri deri içerisinde kalır. Süreç içerisinde uzayan saçlar ise kırılarak dökülür. Bu sürecin adı, şok dökülme evresidir. Şok dökülme evresi, tedaviden yaklaşık olarak 3 hafta sonra başlar. Yaklaşık olarak 1,5 ay kadar devam edebilir. Sonrasında saç kökleri tekrar uyanır ve uzamaya başlar. Bu süreç ise tedavinin ikinci ayında başlar. Yaklaşık 6 ay sonra, kalıcı olarak kullanacağınız saçlar gözle görünür bir uzunluğa gelir.

 

 

FUE ile DHI Arasındaki Fark Nedir?

 

FUE tekniği ile DHI yöntemi, uygulama şekilleri açısından birbirinden farklıdır. FUE tekniğinde, DHI yöntemine göre daha fazla greft ekimi yapılabilmektedir. Ek olarak DHI yönteminin iyileşme süreci de daha kısadır. Ancak FUE tekniğinde iyileşme süreci aylar bulabilmektedir. FUE tekniğinde, işlem sonrasında saç tıraşı yapılır. Ancak DHI yönteminde sadece donör bölgeye saç tıraşı yapılması yeterli olacaktır.

 

DHI yönteminde kullanılan ekipmanlar, maliyeti artırmaktadır. FUE ise nispeten daha uygun fiyatlara sahiptir. Ek olarak FUE tekniği daha kısa sürede uygulanırken DHI yöntemi biraz daha uzun sürebilmektedir. Her iki yöntemde de iyileşme süreci, hastaya göre değişiklik göstermektedir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti