Reklam
Reklam

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Erdoğan’ın yaptığı üç teklifi açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu parti genel merkezinde ziyaret etti. İki liderin görüşme sonrası ortak basın açıklaması yaptı.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Erdoğan’ın yaptığı üç teklifi açıkladı
İYİ Parti lideri Meral Akşener, Erdoğan’ın yaptığı üç teklifi açıkladı Nehir
Bu içerik 107 kez okundu.
Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni anayasa çalışmaları için ‘Bir uzlaşma olmazsa 2023 seçimlerinde hep birlikte milletin terazisine çıkarız’ sözleri hatırlatılarak bir uzlaşı söz konusu olur mu? sorusuna iki lider şu cevabı verdi:

Akşener: Sayın Erdoğan’ın da arkadaşlarının Cumhur İttifakı’nın bileşenlerinin hazırladığı anayasaya dair her hangi bir fikrimiz yok.

*Kendi aralarında hazırlıyorlar. 2023 ya da daha önce yapılacak seçimde bu ucube sistemle parlamenter demokrasinin, hukuksuzlukla hukukun üstünlüğünün, adaletsizlikle adalet kavramının yeniden tahkim edilmesinin, demokrasinin ortadan kaldırılmasıyla, demokrasinin tam ve kamil uygulanmasının, liyakatsizlikle, liyakat kavramının yeniden ihdas edilmesinin, yandaşlıkla kayırmacılığın ortadan kaldırılacağı bir tartıya çıkmak olacak.

*O tartıda da maalesef Sayın Erdoğan’ın temsil ettiği partili cumhurbaşkanlığı sistemi, milletimizin oylarıyla ortadan kalkacak.

“O TARTIDA TARİHİN VE VİCDANI AĞIR BASACAK”

Davutoğlu: Anayasa çalışmasında samimiyet görmüyoruz. Anayasa gündem değiştirmek için çok elverişli bir konu. Eğer Erdoğan samimiyse Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini tartışmaya açar.

*Bunu samimi olsa önce yapacağı şudur ‘Evet Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini denedik ama Türkiye uçmadı, şaha kalkmadı ben bu gerçeği görüyorum’ bunu demesi bile ‘ Denedik olmadı, buyur her şeyi tartışalım’ dese eminim bütün siyasi partiler zihin ve emek gücünü ortaya koyarlar.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti