Reklam
Reklam

Akşener, ‘başbakan’ sözlerine açıklık getirdi

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının özelliklerini sıralayan İYİ Parti lideri Akşener, “Çok hızlı bir şekilde parlamenter sisteme geçiren, sayın Erdoğan’ın tek adamlık sisteminde musmutlu kullandığı o yetkileri kullanmayacak ve seçildikten sonra parlamenter sisteme geçişin ivedilikle sağlanmasıyla beraber Almanya Cumhurbaşkanı gibi bir Cumhurbaşkanı olmaya devam edecek ve mutlaka kazanacak bir arkadaşımız olacak" dedi. Öte yandan Akşener, 'Başbakanlığa talibim’ sözlerine de açıklık getirdi.

Akşener, ‘başbakan’ sözlerine açıklık getirdi
Akşener, ‘başbakan’ sözlerine açıklık getirdi Nehir
Bu içerik 114 kez okundu.
Reklam

Akşener, “Ben Cumhurbaşkanı adayı değilim. Ben başbakanlığa adayım” sözlerinin hatırlatılmasına ve “Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?” sorusuna şöyle karşılık verdi:

“SEÇİMİN ANA TEMASI BU OLACAK”

*Ben ne söylediğimi çok açık ifade ettim. Bir sistemin tartışılması gerektiğini, gelecek seçimlerin ‘sayın Erdoğan ve karşıtları' değil; Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi mi, tek adam rejimi mi, tek adamın oluşturduğu vesayet sistemi mi, hukukun, demokrasinin, adaletin tek kişinin iki dudağının arasına sıkıştırıldığı bir sistem mi yoksa hukukun, adaletin tesis edildiği, demokrasinin tam ve kamil uygulandığı ve parlamenter demokrasiye geçişin yapılacağı bir seçim mi? Seçimin ana teması bu olacak.

“CUMHUR İTTİFAKI, CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZI ÇOK MERAK EDİYOR”

*Cumhur İttifakı, bizim Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayını çok merak ediyor. Daha önceki bir televizyon programında, ‘Alsınlar seçim kararını, 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı'nın adayı olacak. Biz Cumhurbaşkanı adayını ilan ettiğimizde Cumhurbaşkanı'nın seçildiğini göreceksiniz.' demiştim.

*Benimle ilgili zaman zaman ortaya konan, ‘Öyle mi, böyle mi?' sorularına da net bir şekilde cevap verdim.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti