Reklam
Reklam

AKP’li Rektör Sayıştay’ı dinlemedi, usulsüz atamayı sürdürdü

Sayıştay denetçileri, 2019 yılı faaliyet raporunda eski AKP'li vekil Cem Zorlu'nun rektörü olduğu Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi'nde yaptığı denetimlerde Genel Sekreter kadrosu dolu iken koşulları sağlamayan bir memurun bu kadroya 'tedviren' Genel Sekreter olarak görevlendirildiğini ve harcama yetkililiğini kullandığını tespit etmişti. Sayıştay’ın uyarılarını hiçe sayan Rektör Zorlu'nun usulsüz atamayı devam ettirdiği ortaya çıktı.

AKP’li Rektör Sayıştay’ı dinlemedi, usulsüz atamayı sürdürdü
AKP’li Rektör Sayıştay’ı dinlemedi, usulsüz atamayı sürdürdü Nehir
Bu içerik 111 kez okundu.
Reklam

Sayıştay Denetçileri, AKP'li eski vekil Cem Zorlu'nun rektörü olduğu Konya Necmettin Erbakan Üniversitesinin 2019 yılı raporunda Genel Sekreter kadrosu dolu iken koşulları sağlamayan bir memurun bu kadroya “tedviren” Genel Sekreter olarak görevlendirildiği ve harcama yetkililiğini kullandığını tespit etmiş, aynı tarihte Genel Sekreter kadrosunu işgal eden diğer kişinin de Genel Sekreter Yardımcılığı kadrosuna “vekaleten” atandığını belirlemişti.

SAYIŞTAY'I DİNLEMEDİ, ATAMAYI DEVAM ETTİRDİ

Sayıştay denetçileri üniversitede yaptıkları denetimlerde Rektör Zorlu'nun 2020 yılında da bu vekaleten ve tedviren görevlendirmeyi devam ettirdiğini tespit etti.
Raporda konuya ilişkin şu tespitler yer aldı:

“Necmettin Erbakan Üniversitesinde, 28.08.2019 tarihinde Genel Sekreter olma koşullarını sağlayan bir kişinin Genel Sekreter olarak ataması yapılmış ve görevine başlamış olup, aynı gün Genel Sekreter Yardımcılığı kadrosuna vekaleten atanmıştır. Yine aynı tarih olan 28.08.2019 tarihinde Genel Sekreter olmak için gereken kamu hizmeti şartını taşımayan başka bir kişi de dolu olan Genel Sekreterlik kadrosuna “Tedviren” atanmıştır. 2020 yılında da bu vekaleten ve tedviren görevlendirmenin devam ettiği görülmüştür. Üniversitenin genel sekreterlik kadrosuna atama yapılmış olup, anılan kadro doludur”

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti