EskaFloor Nasıl Bir Parkedir?

Macar parke özellikle Avrupa ülkelerinde yaygın biçimde kullanılan, zikzaklı bir döşeme parçasıdır. Birbirlerine 45 veya 60 derece açı farkıyla paralel olarak döşenir.

EskaFloor Nasıl Bir Parkedir?
EskaFloor Nasıl Bir Parkedir? Tanitimweb@sanikhaber.com
Bu içerik 281 kez okundu.
Reklam

Macar parke özellikle Avrupa ülkelerinde yaygın biçimde kullanılan, zikzaklı bir döşeme parçasıdır. Birbirlerine 45 veya 60 derece açı farkıyla paralel olarak döşenir. Kendine has zikzaklı ve “V” şeklini alan bir görünüm sunar. Balıksırtı görünüm elde edilir.

 

 Eski Roma Uygarlığı zamanından beri sokaklarda, döşeme modeli olarak kullanılan balıksırtı görünümünü evin içine taşıyan modeldir. Ahşap döşeme şekillerinden biridir. Chevron parke olarak da anılmaktadır.

 

Özellikleri

 

 En önemli ve göze çarpan ilk özelliği, zikzaklı görünüm sunmasıdır. Bu parke türü kir tutmayan ve temizliği kolay olan bir parkedir. İnsan sağlığı için sorun teşkil etmez. Çok sık tercih edilen bir türdür. İsteğe göre parkenin hammaddesi değişebilir. Uygulaması zor değildir. Yere çiviyle veya vidayla montelenmesine gerek yoktur. Birbirine kilitlenen bir sisteme sahiptir. Aynı zamanda yapıştırma yöntemiyle de uygulaması yapılabilir. Özel montaj ve ön hazırlık gerektirmediği için var olan zeminin hemen üstüne uygulanabilir. Verdiği görüntü sebebiyle kullanıldığı odayı, sahip olduğu boyutundan daha büyük gösterir.

 

Renkleri

 

Macar parke türü istenilen her renkten yapılabilir. Aynı zamanda istenilen maddeden de üretilebilir. Alıcının isteğine göre bu ana madde ahşap veya su geçirmez olabilir. Evlerde, özellikle salonlarda en çok tercih edilen parke renkleri daha çok açık renklerdir. Gri, açık meşe, beyaz, meşe, sütlü kahve gibi renkler çoğunlukla tercih edilir. Çünkü açık renk parkeler, kullanıldığı yere daha ferah ve büyük bir görünüm sunar.

 

 Özellikle doğal bir görünüm elde etmek için beyaz ve natural renk kullanımı, genellikle açık meşe, çok sık tercih edilir. EskaFloor’un Natural Macar parke modeli, Cream Macar parke modeli, Milk Macar parke modeli bu kullanım için iyi birer örnektir. Beyaz renk mobilyalar ve natural Macar parkelerle birlikte şık bir salon yaratımı yapılabilir.

 

 Açık renk parkeler sık tercih edildiği gibi koyu renk parkeler de tercih edilir. Örneğin ceviz parke rengiyle koyu renk mobilyalar birlikte kullanıldığında ortama çok farklı bir şıklık katabilir. EskaFloor’unGreen Macar parke modeli ve Brown Macar parke modeli kullanılacak koyu renklerle uyumlu olacaktır.

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
Fatih Altunkaya dünya şampiyonu çıkardı
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..