Reklam
Reklam

Partizanlık kabul edilemez noktaya ulaştı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) belediyeler arasında ayrımcılık yapan tutum sergilediğini ve bu tutumun artık kabul edilemez bir noktaya ulaştığını belirterek, “Tüm belediyelerden kesilen paylarla bütçesini oluşturan TBB, maalesef artık sadece Cumhur İttifakı belediyelerine hizmet eden bir kurum haline getirilmiştir” dedi.

Partizanlık kabul edilemez noktaya ulaştı
Partizanlık kabul edilemez noktaya ulaştı Nehir
Bu içerik 168 kez okundu.
Reklam

TBB Encümen Üyesi olan CHP'li belediye başkanlarının bugün TBB Başkanı Fatma Şahin'i ziyaret ettiğini ve birliğin kaynaklarının nerelere harcandığını sorduğunu belirten Torun, “TBB yönetiminin bu sorularımıza yanıt vermemesi durumunda, tüm yasal ve hukuki haklarımız sonuna kadar kullanılacaktır” ifadelerini kullandı.

“KABUL EDİLEMEZ NOKTAYA ULAŞTI”

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Torun, şu açıklamalarda bulundu:

* Tüm belediyelerin hak ve menfaatlerini korumak, belediyelere farklı alanlarda destek sağlamak amacıyla kanunla kurulan Türkiye Belediyeler Birliği'nin (TBB) belediyeler arasında ayrımcılık yapan tutumu, artık kabul edilemez bir noktaya ulaşmıştır. Ülkemizdeki tüm belediyelerden düzenli olarak kesilen paylarla bütçesini oluşturan TBB, maalesef artık sadece Cumhur İttifakı belediyelerine hizmet eden bir kurum haline getirilmiştir. TBB yönetiminin bu tutumu, kuruluş kanununa açıkça aykırılık teşkil etmektedir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti